Průzkum: Prodej notebooků v ČR rapidně roste!

Za poslední 4 roky zaznamenávají obchodníci dramatický zájem o mobilní zařízení v podobě notebooků nebo zařízení PDA. V porovnání s rokem 2006 došlo ke zvýšení prodejů mobilních stanic o 65 procent.Za poslední 4 roky zaznamenávají obchodníci dramatický zájem o mobilní zařízení v podobě notebooků nebo zařízení PDA. V porovnání s rokem 2006 došlo ke zvýšení prodejů mobilních stanic o 65 procent.

Zvýšený zájem o mobilní zařízení je dán zvýšenými nároky zákazníků. Lidé potřebují být mobilní ve svém zaměstnání. Roste i počet domácích uživatelů počítačových zařízení. Výrobci reagují na nové nároky svých uživatelů, proto vyvíjejí stále výkonnější a lehčí zařízení.

Za poslední dva roky došlo k významnému vylepšení technických parametrů mobilních zařízení. Připojení k mobilním sítím, vysoká paměť při současném zachování lehké váhy, výkonnější baterie a inovace v oblasti samotného designu. Významně poklesla i cena notebooků. To však neznamená, že prodeje standardních PC (tzv. desktopy) klesají, i ty mají stále více zájemců v domácnostech nejen pro studenty či v kancelářích.

Vývoj prodeje notebooků v porovnání s vývojem cen (2006/2007)Zdroj: AT Computers

Notebooky se prodávají po celý rok. Přesto zaznamenáváme zvýšený zájem v období září a na konci kalendářního roku,“ říká Martin Wanke, marketingový ředitel AT Computers. „Největší zájem je o notebooky v cenové relaci 15 - 20 tisíc korun.“ dodává Wanke.


Komentáře