S čím přichází Apple

V kalifornském Cupertinu odstartoval speciální Apple Event, na kterém se očekává odhalení nového iPhonu. Nebude to ale zdaleka vše. Co dalšího můžeme čekat?

S čím přichází Apple


Dost toho, co se Apple během nadcházejících hodin chystá odhalit, uniklo s předstihem prostřednictvím neoficiálních zdrojů. Ačkoliv, dá se předpokládat, že společnost v současnosti staví na již dosažených úspěších, než že by představila něco radikálně nového.

S největší pravděpodobností se tak dočkáme tří nových iPhonů, předělaných Apple Watch a možná nějakých nových iPadů. Další zvěsti hovoří o notebooku z kategorie levnějších, ačkoliv toho se dočkáme patrně až v dalších týdnech či měsících.

Čeho se zcela jistě nedočkáme, jsou inovativní novinky slibované konkurencí, ať už jde o zařízení s rozkládacím displejem od Samsungu nebo snímač otisků prstů zabudovaný přímo do displeje telefonu, který avizovala společnost OnePlus. Ovšem jak známo, Apple s novými inovacemi nespěchá, dokud neusoudí, že pro ně nenastal ten správný čas. Jinými slovy, nehoní se nutně za prvenstvími, jen proto, aby byl první.

„Navíc, značka iPhone je dnes tak silná, že si může připadat nedotknutelný,“ podotýká Ben Wood, analytik společnosti CCS Inside.

A zvlášť po uvedení výročního iPhonu X nejsou očekávání zvlášť vysoká. Podobně jako v minulosti se tak nejspíš dočkáme iPhonu XS, asi též větší verze XS Max a možná ještě nízkorozpočtovější varianty „Desítky“.

Co se týče Apple Watch, tři roky od uvedení původního typu se očekává nový s větším displejem a vylepšenými monitorovacími funkcemi.

Úvodní foto: Apple


Komentáře