Školní PC s technologií Intel míří do rozvojových zemí (v 19:00 rozšířeno o další fotografie)

První Classmate PC právě v těchto dnech putují ve větších objemech k brazilským a mexickým dětem zejména na druhých stupních. Během roku pak budou následovat další země, jako Čína, Filipíny, Indie, Pákistán, Vietnam a kupodivu i Libye. Celkem jich má být 25 a na seznam se dostaly i trochu bohatší země jako jsou Thajsko a Turecko… Mimochodem první pilotní dodávka zamířila minulé září do Nigérie, v říjnu pak následovala ještě Brazílie.První Classmate PC právě v těchto dnech putují ve větších objemech k brazilským a mexickým dětem zejména na druhých stupních. Během roku pak budou následovat další země, jako Čína, Filipíny, Indie, Pákistán, Vietnam a kupodivu i Libye. Celkem jich má být 25 a na seznam se dostaly i trochu bohatší země jako jsou Thajsko a Turecko… Mimochodem první pilotní dodávka zamířila minulé září do Nigérie, v říjnu pak následovala ještě Brazílie.


Classmate PC je jednoduchý notebook se 7" displejem (větší obrázek).


Classmate PC (kódový název Eduwise) jsou cenově dostupné počítače na kterých si sice nepustíte špičkové a dokonce ani mnohé běžné aplikace (už kvůli malému SSD disku), ale pro výuku dostačují. V praxi jde o součást „Intel World Ahead Program“, resp. Intel Teach Program, který má přivést nové technologie do těch míst světa, které to potřebují nejvíce. Firma na něm spolupracuje s více než 30zeměmi ve kterých sponzoruje zaškolení 10milionů učitelů, kteří mají následně předat své zkušenosti zhruba 100 milionům žákům. Intel do něj v příštích pěti letech investuje více než jednu miliardu amerických dolarů.


Paul Otellini předvádí - ještě jako engineering sample - Classmate PC na loňském podzimním IDF Foru (větší obrázek).


K dispozici jsou dvě velmi si podobné konfigurace (o konkrétním procesoru se nehovoří – viz tabulka –, ale zřejmě půjde o Celeron), které se liší snad jen dotykovým displejem se kterým se dodává software NoteTaker dovolující kreslit či dělat si poznámky a ukládat je v elektronické podobě. Součástí dodávky jsou buď Windows XP, nebo Linux (podle varianty pak také zjednodušený MS Office či OpenOffice) a také výbava umožňující dohled učitelem a rodiči.

Školní počítače Classmate PC s technologiemi Intel jsou připravena na výuku s aktivní účastí žáků, především na druhém stupni a jejich výroba je součástí dlouhodobých aktivit firmy, jejichž cílem je vybavit děti po celém světě technickými prostředky, které přispějí k jejich lepšímu vzdělání a osobnímu rozvoji.


Více informací najdete v tomto dokumentu (PDF, 200 KB, angličtina) nebo na specializovaném webu Classmate PC .
Classmate jako elegantní taštička.Informační LED diody (větší obrázek).Notebooku nechybí prakticky nic ani na klávesnici. Jen Page Up a Page Down jsou umístěny trochu jinde a Home a End nejsou samostatně tak, jak jsme zvyklí (větší obrázek).Foto: Intel


Komentáře