Solitea kupuje firmu J.K.R., rozšíří tak svou nabídku ERP

Firmu J.K.R., výrobce podnikových informačních systémů Byznys ERP, převzal holding Solitea. Ten tak doplnil své současné dodavatele informačních systémů, jako je například Cígler Software, Aquasoft, Altus software nebo Vema.

Solitea kupuje firmu J.K.R., rozšíří tak svou nabídku ERP


Solitea získala ve společnosti J.K.R. 100% podíl. Hodling e aktivní zejména na českém, slovenském a rakouském trhu, s instalacemi jeho softwaru a zakázkových řešení se lze potkat i v Maďarsku, Německu, Švýcarsku, Srbsku, Finsku a Turecku.

V počtu zákazníků ERP systémů je Solitea podle svých slov jedničkou na českém trhu. Má více než 500 zaměstnanců a výnosy ve výši 700 milionů korun.

 „Pro Soliteu je nákup J.K.R. strategickou investicí s cílem zvýšení tržního podílu a současně příležitostí dodávat vlastní ERP systém i velkým společnostem,“ říká Martin Cígler, předseda představenstva holdingu.

Podle Vladimíra Králíčka, generálního ředitele J.K.R, je Solitea pro ně především strategickým investorem a představuje příležitost k rychlému růstu díky synergiím v rámci holdingu. Ze spojení prý budou v první řadě těžit uživatelé, a to nejen v oblasti know-how a technologií, ale i získáním širší nabídky řešení a služeb.

Úvodní foto: J.K.R.


Komentáře