Společnost AMD opouští její technický ředitel

Společnost AMD včera vydala zprávu, že jí opouští její senior vice-prezident a technický ředitel (CTO) Phil Hester.Společnost AMD včera vydala zprávu, že jí opouští její senior vice-prezident a technický ředitel (CTO) Phil Hester.

Tato zpráva přišla v době, kdy AMD plánuje propustit zhruba 10 % svých zaměstnanců a opakovaně se potýká se špatnou obchodní bilancí. Odchod Phila Hestera se zmíněným propouštěním nemá nic společného a podle mluvčího AMD Roba Keosheyana to bylo jen jeho vlastní rozhodnutí a opouští firmu v dobrém. AMD zatím nemá žádné konkrétní plány, kým Hestera na pozici technického ředitele nahradí.

Hester nebyl přímo zodpovědný za produkty AMD nebo za vývoj čipů, ale dohlížel na oblasti jako je accelerated computing (což je vize AMD, podle které by se určité aplikace zrychlovali díky využití optimalizovaného akcelerátoru pro určitou činnost a doplňovaly by tak činnost CPU - příkladem je třeba chystaný procesor Swift, obsahující jádra CPU a GPU ) a také na najímání nových talentovaných top-inženýrů.

Hester před zaměstnáním v AMD strávil 23 let v IBM, kde vyvíjel unixové servery jako například RS/6000, které jsou nyní připojeny do produktové řady Power Systems.
Nenechte si ujít:
AMD konečně opravilo chybu v Barceloně

Gartner varuje před poklesem v polovodičovém průmyslu

Bude nový 45nm čip Shanghai spásou pro AMD?

AMD představilo na CeBITu své první 45nm procesory!

Procesory v roce 2008 - revoluce či evoluce?

Cenová válka mezi Intelem a AMD se blíží ke konci


Komentáře