Sun a Intel: dohoda vpravdě historická

O co vlastně jde? O širší strategickou alianci zahrnující podporu operačního systému Solaris ze strany Intelu a závazek Sun Microsystems uvést na trh ucelenou řadu podnikových a telekomunikačních serverů a pracovních stanic s procesory Xeon. To ale ještě není všechno.O co vlastně jde? O širší strategickou alianci zahrnující podporu operačního systému Solaris ze strany Intelu a závazek Sun Microsystems uvést na trh ucelenou řadu podnikových a telekomunikačních serverů a pracovních stanic s procesory Xeon. To ale ještě není všechno.

Smlouva totiž pokrývá i software Java a NetBeans a také další podnikové technologie Intelu a Sun Microsystems. Navíc počítá se spoluprací na technickém vývoji, navrhování a marketingu. Zásadní je i prohlášení Intelu, že bude aktivně podporovat komunity OpenSolaris a Java.

Nové servery Sun Microsystems se dostanou na trh v prvním pololetí roku a firma plánuje uvedení ucelené řady jednoprocesorových, dvouprocesorových a víceprocesorových serverů a pracovních stanic s procesory Intelu, které budou podporovat Solaris, Windows a Linux.

Intel v rámci aliance podepsal OEM dohodu na Solaris, která mu umožňuje tento systém distribuovat a podporovat, obě společnosti budou také spolupracovat na rychlém prosazování technologií podnikové třídy – například Intel Virtualization Technology, Intel IO Acceleration Technology (IOAT) a Intel Demand Based Switching.

Operační systém Solaris je nyní podporován více než 2.000 dodavateli softwaru na více než 800 platformách.
Informace o něm najdete zde (angličtina). Zájemci si ho mohou stáhnout z webu bezplatně.


Komentáře