Sun Microsystems propouští tisícovku zaměstnanců

Na základě restrukturalizačního plánu, který společnost Sun oznámila letos v květnu, bylo podle informací amerického Computerworldu propuštěno přibližně 1 000 jejích zaměstnanců v USA a Kanadě. Celkově přijde během restrukturalizace o práci až 2 500 pracovníků Sunu po celém světě.Na základě restrukturalizačního plánu, který společnost Sun oznámila letos v květnu, bylo podle informací amerického Computerworldu propuštěno přibližně 1 000 jejích zaměstnanců v USA a Kanadě. Celkově přijde během restrukturalizace o práci až 2 500 pracovníků Sunu po celém světě.

Propouštění se dotkne i regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika), přičemž 2 500 zaměstnanců znamená zhruba 7 % z celkového množství. Podle zástupce Sunu byla prověřena celá infrastruktura společnosti a propouštění se projeví na všech úrovních, včetně vice-prezidentů a ředitelů. Nicméně jejich jména nebyla zveřejněna.

Restrukturalizace by měla pomoci firmě fungovat efektivněji a soustředit její zdroje k růstu v dalším roce, v jehož rámci hodlá dodržet finanční i operační cíle, které si stanoví. Za první fiskální čtvrtletí roku 2008 totiž skončila ve ztrátě 34 milionů dolarů, jak informoval americký Computerworld.

CEO společnosti Sun Jonathan Schwartz (na fotografii vlevo) označil za problém klesající obrat v USA, kde došlo meziročně k poklesu o 10 %, přičemž právě v této zemi Sun realizuje zhruba 40 % svého obratu (pozn. redakce – jedná se pravděpodobně o přímý důsledek současných ekonomických problémů v USA).

Nicméně současně došlo k meziročnímu růstu obratu o 30 % v Indii a také k nárůstu prodeje systémů s čipy Niagara, dodává Schwartz, přičemž podle jeho dalších slov společnost plánuje pokračovat v diverzifikaci svého obchodu a také nedávno ohlásila novou iniciativu Open Storage, která by měla podobně jako dřívější akvizice MySQL a Vaau pomoci firmě Sun Microsystems proniknout do dalších oblastí na trhu.
Nenechte si ujít:
Platformu pro doručování videa přes sítě IP představil Sun

Vyzkoušejte si produkty Sun zcela zdarma

Přenosná datová centra od Sunu jsou už v prodeji

Zájem o x86 servery stoupá na úkor unixových


Zdroj: Computerworld.com


Komentáře