SuSE Linux bude v noteboocích Lenovo standardně

Dohodu, na jejímž základě bude Lenovo na svých noteboocích ThinkPad dodávat předinstalovaný Linux a bude k němu poskytovat i podporu, oznámily společnosti Lenovo a Novell.Dohodu, na jejímž základě bude Lenovo na svých noteboocích ThinkPad dodávat předinstalovaný Linux a bude k němu poskytovat i podporu, oznámily společnosti Lenovo a Novell. Obě firmy budou od čtvrtého čtvrtletí 2007 zákazníkům nabízet produkt SuSE Linux Enterprise Desktop 10 (ten zahrnuje i kancelářský balík OpenOffice.org), a to jak ve strojích určených pro podnikovou klientelu, tak i v zařízeních pro spotřebitelský trh.
Obě společnosti již déle než pět let spolupracují v oblasti výzkumu a vývoje. Lenovo už několik let certifikuje svou řadu notebooků ThinkPad a poskytuje zákazníkům potřebné nástroje pro optimální používání Linuxu na noteboocích ThinkPad. Od uvedení mobilní pracovní stanice ThinkPad T60p nabízí Lenovo podporu nástroje Help Center pro SUSE Linux Enterprise Desktop 10.
„Od té doby, co jsme začali Linux podporovat na notebooku ThinkPad T60p, používá čím dál více zákazníků v oblasti školství, státní správy i v podnikovém sektoru open source řešení a také je vyžaduje. Dnešní oznámení navazuje na naše dosavadní úsilí a nabízí zákazníkům více možností využívat Linux,“ řekl Sam Dusi, viceprezident marketingu produktů Lenovo.


Komentáře