Symantec splnil standardy TÜV a ohlásil Veritas Storage Foundation 5.0 HA

Storage Foundation standardizuje správu úložišť, clusterování a obnovení po zhroucení v datových centrech postavených na Windows. Má ale nabídnout například i vylepšení výkonu či sjednocení a zjednodušení údržby.Storage Foundation standardizuje správu úložišť, "clustering" a obnovení po zhroucení v datových centrech postavených na Windows. Má ale nabídnout například i vylepšení výkonu či sjednocení a zjednodušení údržby.

Veritas Storage Foundation 5.0 High Availability (HA) pro Windows spojuje dvě řešení – Storage Foundation for Windows a Cluster Server – s nástroji, které zjednodušují správu úložišť a obnovení po zhroucení pro důležité aplikace v systému Windows, jako jsou Microsoft Exchange, SQL Server, a SharePoint Portal Server.

Software má pomoci zvládat prudký růst objemu dat, optimalizovat investice do hardwaru datových úložišť, zajistit dostupnost aplikací a snížit provozní náklady prostřednictvím sady standardních nástrojů pro prostředí Windows, Linuxu a Unixu.

Podporuje řadu diskových polí včetně těch od EMC, HP, HDS, IBM, Network Appliance a Sun Microsystems, přičemž Symantec pro něj obdržel úplnou certifikaci pro MPIO společnosti Microsoft (Fibre Channel HBA StorPort i iSCSI). Nabízí také, s pomocí funkce Automated Track Aligned Volume, i dynamickou optimalizace rozvržení svazků úložiště zlepšující výkon až o 40 %.

Novinkou je rovněž software Veritas Storage Foundation Basic for Windows, což je bezplatná varianta Storage Foundation určená pro zátěže na úrovni proxy vrstvy a infrastruktury. Je vybaven funkcí Dynamic Multi-pathing (DMP) a může být spuštěn na fyzických nebo virtuálních serverech, přičemž v konfiguraci jednoho fyzického systému mohou být nejvýše 4 svazky a 2 fyzické procesory.

Co se týče úspěšného absolvování testů inspekční agentury TÜV Saarland, ocenění byla udělena v německé spolkové zemi Sársko a jde o „Certifikaci TÜV pro antivirovou ochranu“ a „Certifikaci TÜV pro bezpečnostní sadu“.

V rámci testování, kterým musely Norton Internet Security 2007 a Norton AntiVirus 2007 projít, byl simulován každodenní provoz v síti s přístupem k internetu a oba produkty musely identifikovat a odstranit řadu škodlivých programů. Jako standard byl přitom použit aktuální referenční seznam počítačových virů rozšířených v internetu, tak zvaný „wild list“.


Storage Foundation Basic for Windows je k dispozici ke stažení na této adrese (externí odkaz).


Komentáře