Telefónica O2 převzala systémového integrátora Deltax

Telefónica O2 Czech Republic oznámila, že se společností Deltax Systems uzavřela smlouvu o nákupu 100 % jejích akcií společnosti. Deltax ale již dříve úzce s firmou Telefónica O2 spolupracovala a tak je podle představitelů obou firem akvizice logickým vyústěním dlouhodobého partnerství.Telefónica O2 Czech Republic oznámila, že se společností Deltax Systems uzavřela smlouvu o nákupu 100 % jejích akcií společnosti. Deltax ale již dříve úzce s firmou Telefónica O2 spolupracovala a tak je podle představitelů obou firem akvizice logickým vyústěním dlouhodobého partnerství.
Společnost Deltax Systems patří mezi deset nejvýznamnějších systémových integrátorů v České republice. Na trhu působí od roku 1992 a v současné době její roční obrat převyšuje 300 milionů korun. Firma zaměstnává více jak 150 zaměstnanců a k jejím hlavním obchodním aktivitám patří konzultační činnost v oblasti IT/ICT, vývoj aplikací, outsourcingové služby a kapacity v oblasti systémové integrace, přičemž mezi její největší klienty patří jak korporace, tak i subjekty státní správy.
„Dlouhodobou strategií společnosti Telefónica O2 je kromě jiného rozšíření nabídky IT a ICT služeb. Deltax Systems je poskytovatelem špičkových řešení z oboru informačních a komunikačních technologií, a spojením jeho produktů se stávající nabídkou společnosti Telefónica O2 dojde k vytvoření jedinečného portfolia ICT služeb na českém trhu.," řekl Salvador Anglada, generální ředitel společnosti Telefónica O2.
Transakce ještě podléhá schválení Úřadem na ochranu hospodářské soutěže.


Komentáře