Tuzemská firma LCS zbrojí k útoku na Evropu

Společnost LCS International, významný tuzemský producent podnikových informačních systémů, se stává součástí skupiny Asseco, mezinárodního poskytovatele komplexních služeb v oblasti informačních a komunikačních technologií. Představitelé LCS od tohoto kroku očekávají otevření možnosti konsolidace českého trhu formou akvizic i příležitosti k průniku na další zahraniční trhy.Společnost LCS International, významný tuzemský producent podnikových informačních systémů, se stává součástí skupiny Asseco, mezinárodního poskytovatele komplexních služeb v oblasti informačních a komunikačních technologií. Představitelé LCS od tohoto kroku očekávají otevření možnosti konsolidace českého trhu formou akvizic i příležitosti k průniku na další zahraniční trhy.

Skupina Asseco má smělé vize expanze na trzích střední a východní Evropy. Asseco Poland je kótována na polské burze, stejně jako Asseco Slovakia, která počátkem letošního roku vstoupila do slovenského dodavatele ERP, firmy Datalock. Součástí skupiny je také Asseco Czech Republic, vzniklá ze společnosti PVT, v jednání je expanze do Rumunska, Maďarska a Rakouska.

Investiční smlouvu o koupi 55% podílu podepsala s majoritními akcionáři LCS International společnost Asseco Slovakia. Stávající akcionáři si ponechali ve společnosti LCS minoritní podíl a dále se budou společně podílet na rozvoji skupiny Asseco. Transakce ještě podléhá schválení PMÚ na Slovensku a ÚOHS v České republice.
LCS dosud operovala na trzích Česka, Slovenska a Německa. Nyní předpokládá další růst také v oblasti svého zahraničního rozvoje. „Vstup Asseco do LCS obecně považuji za výrazné posílení konkurenceschopnosti produktů Helios a za příležitost pokračovat v konsolidaci českého trhu informačních technologií,“ komentuje krok LCS Jan Přerovský, generální ředitel LCS International.

„Po akvizovaní slovenského Datalocku v januári tohto roku, je spoločnosť LCS ďalšou ERP spoločnosťou v skupine, čím sa Assecu darí napĺňať stratégiu vytvorenia silnej ERP kompetencie v CEE regióne,“ dodává k novému partnerství Jozef Klein, generální ředitel Asseco Slovakia.


Komentáře