Ursula Burns novou CEO společnosti Xerox

Společnost Xerox včera oznámila změnu na pozici firemního CEO. Ursula Burns vystřídá odcházející Anne Mulcahy.


Ursula Burns, která do včerejška působila v Xeroxu jako prezidentka, se postu ujme od 1. června, Anne Mulcahy zůstane předsedkyní správní rady.

Ursula Burns získala bakalářský titul ve fyzice na Polytechnickém institutu v New Yorku a magisterský titul v oboru mechanického inženýrství na Columbijské univerzitě. K tomu je členkou správních rad několika společností a neziskových organizací včetně American Express a Boston Scientific.

Ursula Burns zahájila kariéru v Xeroxu v roce 1980 v rámci stáže na inženýrské pozici. Následně se podílela na vývoji a plánování nových produktů. Mezi lety 19992 a 2000 vedla Ursula Burnsová několik obchodních jednotek společnosti včetně skupiny pro barevný kancelářský tisk a skupiny pro síťové kopírky. V roce 1997 získala v rámci Xeroxu první ředitelskou funkci, v roce 2000 následovalo jmenování do pozice senior viceprezident pro strategické služby s odpovědností za výrobu a řízení dodavatelského řetězce spotřebního materiálu. V roce 2002 se stala prezidentkou Xerox Business Group Operations.

V dubnu roku 2007 byla jmenována prezidentem společnosti a členem ředitelské rady. Na prezidentském postu se věnovala divizi pro správu dokumentů, firemní strategii, práci s lidskými zdroji, marketingu a péči o globální zákazníky.

Po Anne Mulcahy přebírá finančně silnou a stabilní společnost. Anne Mulcahy byla oceňována za svou roli v revitalizaci byznysu ve sféře Digital imaging. Muclahy rovněž stála za zřízením divize Xerox GLobal Services, která se zabývá službami okolo dokumentů a obrázků. Jenom tato divize vykázala za loňský rok přes 3,5 miliardy dolarů v obratu.

Nová CEO stojí před provedením společnosti Xerox globální finanční krizí - ve chvíli, kdy společnosti neinvestují do nového vybavení. Již vloni v říjnu společnost oznámila, že v průběhu tohoto roku propustí celosvětově až 3000 zaměstnanců.

Minulý měsíc Xerox zveřejnil výsledky za první čtvrtletí roku 2009, podle kterých vykázala společnost obrat 3,55 miliard dolarů, tedy je 18% pokles oproti stejnému období rok předtím. Nicméně zisk se pohybuje okolo 49 milionů dolarů oproti loňské ztrátě 244 milionů dolarů.

Související články na Computerworld.cz:
Xerox: vyhněte se záplavě informací a zvyšte tak své pracovní tempo
Xerox uvedl novou velkoformátovou tiskárnu pro tisk technických dokumentů
Vylepšenou technologií LED nabízí v nových tiskárnách Xerox

Související články na CIO Business World.cz:
Xerox uvádí novou řadu barevných multifunkčních zařízení s technologií HiQ LED
Xerox sází na výzkum i v době ekonomické recese
Xerox udělil ocenění partnerům pro rok 2009
Xerox na Slovensku s Markem Glozikem ve vedení
Xerox je jedničkou na trhu řízených tiskových služeb

Související články na Channelworld.cz:
Reportáž: Anne Mulcahy předala ocenění parterům Xeroxu
Rozhovor: Nabídněte Xerox na splátkyKomentáře