Veletrh Amper - v éře digitalizace, IoT a sítí 5G

Veletrh Amper, který se koná 17. – 20. března 2020 na výstavišti v Brně, je každoročně největší událostí v oblastech elektrotechniky, elektroniky, digitalizace, automatizace, ICT, energetiky, osvětlení a zabezpečení v České republice.

Veletrh Amper  - v éře digitalizace, IoT a sítí 5G


Jednou z hlavních funkcí veletrhu Amper je představit a ukázat všem účastníkům i široké veřejnosti, jaké jsou nejnovější trendy v elektrotechnickém a energetickém průmyslu, jaký je vývoj v oblasti telekomunikací, jaké jsou aktuální novinky v oblasti automatizace a digitalizace. Na Amperu najdeme také nové technologie pro chytrá města, elektromobilitu, chytrou domácnost i řadu žhavých novinek z oblasti zabezpečení a osvětlení. Pro letošní již 28. ročník připravují organizátoři zajímavý odborný doprovodný program, který se zaměří na nejmodernější technologie.

5G NAŽIVO – NAJDETE NA AMPER 5G EXPERIENCE ZONE!

Síť nové generace 5G představí na své expozici v hale P společnost Vodafone. Dozvíte se například, jaké inovace umožní MPN (mobile private network) postavená na 5G, jak pomůže ve výrobě AR/VR technologie, nebo jak vypadá první „5G smart factory“ na výrobu elektromobilů v německém městě Aachen.

Vodafone také představí spolupráci s městy ze soutěže 5G pro 5 měst, kterou vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Tři z pěti měst budují svoji digitální strategii právě s Vodafonem (Ústí nad Labem, Karlovy Vary a Jeseník) a díky vítězství v soutěži získají podporu státu pro testování a využívání 5G technologií, stejně jako pro rozvoj chytrých měst.

ZAJÍMÁTE SE O SMART HOME NEBO IoT? NAVŠTIVTE Amper COMPUTER STAGE V HALE P!

Amper Computer Stage 2020 je přednáškový prostor v hale P, který nabídne odborná vystoupení a panelové diskuze zabývající se nejnovějšími trendy v oborů informačních technologií a telekomunikací. Hlavní témata se budou týkat zejména oblastí smart home a IoT.

Diskuze se zaměří například na bezpečnost mobilních telefonů - jak funguje rozpoznání obličeje, otisky prstů a další biometrika. Zeptáme se, proč je nový standard Wi-Fi 6 (802.11ax) skutečnou revolucí. Zjistíme, které funkce musí umět váš příští televizor. Dozvíme se také o funkcích současných síťových úložišť. Odpovíme na otázku „Co umí portál občana a skutečně potřebujete e-občanku?“ Zaměříme se i na domácí hlasové asistenty v praxi: kdy budou konečně v češtině? Pojďte programovat elektroniku! Ukázky programování levných čipů a možnosti využití a Programování hrou: nadchněte své děti pro svět algoritmů!

HALA V PATŘÍ AUTOMATIZACI A DIGITALIZACI FIREM

Přednáškové Fórum automatizace & Digitalizace 2020 na ploše haly V, bude zaměřené zejména na témata: Kybernetická bezpečnost, digitální dvojče, AI, IoT, cloud & edge computing, virtuální a rozšířená realita, blockchain, měřicí a přístrojová technika pro podporu digitalizace průmyslu, průmyslové roboty, štíhlá výroba, 3D tisk a další. Na expozicích vystavovatelů si návštěvníci budou moci zblízka prohlédnout a vyzkoušet software i hardware pro digitální transformaci výrobních podniků a firem.

PŘEHLÍDKA INOVATIVNÍCH TECHNOLOGICKÝCH FIREM, TO JE AMPER STARTUP

V rámci technologické přehlídky Amper Startup se návštěvníkům v hale P představí například: 24Vision systém - Umělá inteligence pro kontrolu kvality, IoT Cloud a chytrá senzorika - Český systém pro realizaci nejen světových nápadů, řešení MeriTO od slovenské firmy CeeLabs, inovativní služba IQHUBS, která měří a monitoruje výrobu, chytrá čidla nejen pro domácnost od brněnského startupu Senzoor, Venlan představí univerzální RFID čtečku umožňující napojení více antén.

Hlavním cílem doprovodné výstavy Amper Startup je podpořit začínající firmy a vytvořit jim vynikající podmínky k obchodní prezentaci. Na Amper Startup mohou mladé firmy představit své inovátorské projekty, ukázat svůj byznys model a případně oslovit nové investory. Amper Startup je ideálním místem k úspěšnému vstupu firmy na trh.

SMART & SAFE CITY

Společnost ABB na veletrhu Amper uvede produktové novinky, které spoluvytváří chytré domácnosti, domy, továrny i celá města. Chytrým systémům, které se starají o bezpečí a komfort jejich uživatelů, se budou věnovat například také společnosti HDL Automation, Schneider Electric, ELKO EP, Teco, Wago-Elektro, Niko Slovakia nebo Jablotron Alarms.

Nejen novinky největších lídrů v oboru, ale i diskuze na aktuální oborová témata. V rámci Amper Smart & Safe city proběhnou odborné konference Smart city v praxi a Kybernetická bezpečnost 2020. Přímo na veletrhu vystavovatelé uvedou technologické novinky i koncepčních řešení pro chytrá města. Například Konica Minolta představí robustní, modulární a kyber-bezpečnou kameru s prvky umělé inteligence.

ZLATÝ Amper

Jako každý rok, i během nadcházejícího 28. ročníku veletrhu Amper 2020, budou moci vystavovatelé soutěžit o nejpřínosnější exponát veletrhu v odborné soutěži Zlatý Amper. Prestižní ocenění uděluje odborná hodnotitelská komise, vítězné firmy obdrží charakteristikou sošku.

 

Dovolujeme si Vás pozvat na nadcházející ročník veletrhu Amper 2020, který se uskuteční opět na brněnském Výstavišti od 17. do 20. března 2020.

Úvodní foto: TERINVEST


Komentáře