Změny na trhu IT: Samsung se zbavuje tiskáren, Dell EMC zase správy obsahu

Zatímco HPE rozprodává své divize, HP naopak nové nakupuje – za miliardu dolarů přebírá segment tiskáren od firmy Samsung. Rozprodej už zahájil i nově zformovaný Dell EMC – firmě OpenText totiž za 1,6 miliardy dolarů odprodává svou divizi správy podnikového obsahu.

Změny na trhu IT: Samsung se zbavuje tiskáren, Dell EMC zase správy obsahu


HP koupí byznysu Samsungu hodlá posílit svou pozici především na poli fototisku, kde se ročně očekávají tržby přesahující 55 miliard dolarů. Klíčovým produktem se v tomto směru podle analytiků jeví multifunkční laserové tiskárny A3 od Samsungu.

Společně s divizí Samsungu kupuje HP i zhruba 6500 patentů, které v této oblasti Samsung má, a přejde k němu také přibližně 6 000 zaměstnanců, mezi nimiž je až 1 300 vývojářů.

Koupí se má také snížit závislost HP na firmě Canon, která jí dodává veškeré mechanismy pro její laserový tisk. Obě firmy však přišly s ujištěním, že jejich partnerství v tomto směru bude i nadále pokračovat.

Co se týče firmy Dell EMC, OpenText o ní převezme dosavadní divizi správy obsahu (Enterprise Content Division), konkrétně jde třeba o platformy Documentum, InfoArchive nebo LEAP. Obě společnosti se tak podle svých slov budou moci lépe soustředit na svůj klíčový byznys. Pro Dell EMC přitom právě tato divize byla vysoce zisková.

OpenText tak její akvizicí získá například snadnější přístup na asijské a africké trhy a také k velkým zákazníkům, jako jsou zdravotnické či těžařské organizace.

Charles King, analytik ve firmě Pund-IT, je přesvědčen, že jde ze strany OpenTextu o správný krok a že by se tato firma brzy mohla stát klíčovým hráčem na poli podnikového content managementu s dosahem středních i velkých podniků.

Sám OpenText, který sídlí v Kanadě, je, co se týče nákupů, při chuti. Jeho růst byl podle analytiků za posledních deset let z velké části zapříčiněn právě akvizicemi. Nedávno například převzal firmu Recommind a také některé části od HP.

 

Úvodní foto: Samsung


Komentáře