Virtualizační pakt Microsoftu a Novellu

Firmy Microsoft a Novell se dohodly na tom, jakým způsobem umožní provoz svých operačních systémů pomocí virtualizačních technologií na stejných fyzických serverech. Microsoft ohlásil, že pro svůj Virtual Server 2005 ve druhém čtvrtletí letošního roku vydá service pack, který umožní běh SuSE Linux Enterprise Server 10 od Novellu na serveru ve virtualizované podobě jakožto hosta.Firmy Microsoft a Novell se dohodly na tom, jakým způsobem umožní provoz svých operačních systémů pomocí virtualizačních technologií na stejných fyzických serverech. Microsoft ohlásil, že pro svůj Virtual Server 2005 ve druhém čtvrtletí letošního roku vydá service pack, který umožní běh SuSE Linux Enterprise Server 10 od Novellu na serveru ve virtualizované podobě jakožto hosta.

Práce v tomto ohledu probíhají rovněž na následníkovi Windows Server 2003 s kódovým označením Longhorn Server, který bude také podporovat běh SuSE Enterprise Serveru 10. Na druhou stranu bude implementace open source virtualizační technologie Xen v SuSE schopna podporovat hostující Longhorn.

Pracuje se tedy na tom, aby SuSE Linux Enterprise Server 10 byl schopen běžet na Microsoft hypervizoru a naopak Longhorn bylo možné provozovat na hypervizoru Xen. Lidé z Microsoftu přitom úzce kooperují s těmi z Novellu, aby dotáhli detaily ohledně virtualizace svých OS.


Komentáře