Vista a Office 2007 startují i v tuzemsku

Oficiální zahájení prodeje české verze Windows Vista a Office 2007 dnes oznámila společnost Microsoft. Učinila tak netradičně na Střední průmyslové škole Na Třebešíně, jejímuž Centru moderních technologií ve škole předal generální ředitel Microsoftu ČR, Michal Čupa, první kopii uvedených produktů.Oficiální zahájení prodeje české verze Windows Vista a Office 2007 dnes oznámila společnost Microsoft. Učinila tak netradičně na Střední průmyslové škole Na Třebešíně, jejímuž Centru moderních technologií ve škole předal generální ředitel Microsoftu ČR, Michal Čupa, první kopii uvedených produktů.

K nejvýznamnějším novinkám operačního systému Vista patří kromě široce medializovaného nového rozhraní také okamžité vyhledávání v dokumentech, podpora týmové spolupráce nebo vylepšená synchronizace s mobilními zařízeními. V prostředí menších firem a domácností, kde není zabezpečení řešeno centrálně, bude znamenat přínos zvýšení bezpečnosti nebo schopnost automatického zálohování a obnovy dat.

Vista je nabízena ve čtyřech edicích od Home Basic po Ultimate s licenční politikou shodnou jako u Windows XP. Zachována zůstala podle Microsoftu i cena, ovšem s výjimkou dvou nejvyšších verzí.

Nový Office nyní podporuje otevřené formáty souborů Office Open XML i PDF a XPS, integruje v sobě funkce řízení pracovních postupů i správy dokumentů a nabízí funkce pro snazší tvorbu a správu obsahu firemních intranetových nebo internetových portálů.

V nabídce je osm sad Office 2007 počínaje verzí Basic a konče balíkem Ultimate. Česká verze obsahuje jazykové nástroje pro češtinu, slovenštinu, angličtinu, němčinu a maďarštinu, dokoupit lze podporu dalších. Podrobné informace lze získat zde.

O nových funkcích jednotlivých aplikací již bylo napsáno mnohé. Připomeňme tedy alespoň, že Word nyní nabízí například snadné porovnávání dvou verzí dokumentů, lepší grafické efekty nebo zjednodušené používání hromadné korespondence. Excel se zase může pochlubit výrazně vylepšeným modulem pro tvorbu grafů nebo galerií formátů buněk zpřehledňující tabulky.

Vraťme se ale ještě k tuzemské verzi Visty. „Celkem bylo přeloženo více než 3 400 000 slov, a to jak v systému, tak v nápovědě,“ uvedl k lokalizaci do českého jazyka Michal Čupa. V prodejnách by se jak česká Vista tak Office 2007 měly objevit 1. března, tedy zítra a během prvních dnů prodejů dokonce za aktivní účasti zaměstnanců tuzemské pobočky Microsoftu, a to včetně jejího vedení - v roli prodavačů.

Při příležitosti představení nových produktů se představitelé Microsoftu pochlubili i svým programem pro podporu českého školství. Podle firemních údajů dosáhly jeho investice v této oblasti od února 2004 částky 1,5 miliardy Kč, v níž jsou započteny jak slevy na licence produktů, tak i finanční podpora na rozvoj využívání moderních technologií ve výuce nebo náklady na školení pedagogů i studentů.


Test Office 2007 Beta 2 je i v článku "Velký test kancelářského softwaru", který najdete zde.

O novém formátu Open XML najdete více informací zde.


Více informací o serveru Sharepoint je zde.


Přehled nejdůležitějších článků na téma Windows Vista a Office 2007 najdete tady.


Komentáře