Vista klepe na domovní dveře

Microsoft právě horečně finišuje práce na verzi Windows Vista Home, určené pro domácí uživatele a malé firmy. Krom toho v USA také oznámil, že hodlá pro některé zákazníky při upgradech ze staršího operačního systému Windows XP zavést zvýhodněné ceny.Microsoft právě horečně finišuje práce na verzi Windows Vista Home, určené pro domácí uživatele a malé firmy. Krom toho v USA také oznámil, že hodlá pro některé zákazníky při upgradech ze staršího operačního systému Windows XP zavést zvýhodněné ceny.

Mimoto americký Microsoft dal také ve známost, že poprvé pro operační systém využije i distribuční cesty v podobě internetu. Windows Vista tak bude ke stažení ze stránek Microsoftu ve formě upgradu z Windows XP. Po 30. lednu nejdříve pro uživatele v Severní Americe a později pak zřejmě i pro lidi z celého světa.

Třicátý leden je rovněž datem, které Microsoft ve Spojených státech vytyčil jako den uvedení nových Windows pro domácí uživatele. Více informací k tomuto tématu naleznete ve zprávě na stránkách PC Worldu ZDE.

Poslední věc, kterou okrajově zmíníme, je ohlášení zvýhodněných licenčních podmínek pro stávající uživatele Windows XP při přechodu na Vista. Vše se prozatím vztahuje jen na trh ve Spojených státech. Budou-li však podmínky později podobné i pro české uživatele, což se dá alespoň do jisté míry předpokládat, můžeme počítat se slevou v rozmezí 30–40 % v případě zakoupení upgradu verze (z Windows XP či 2000) oproti klasické plné verzi Windows Vista.

Více o zvýhodněných licenčních podmínkách v USA píše americký Computerworld ZDE.


Komentáře