Volejte přes internet v páru

D-Link uvádí Voice over IP (VoIP) adaptér určený pro domácí uživatele a malé kanceláře. Mezi jeho přednosti patří výbava dovolující přes internet telefonovat až dvě lidem současně, a to na dvou různých SIP účtech.D-Link uvádí Voice over IP (VoIP) adaptér určený pro domácí uživatele a malé kanceláře. Mezi jeho přednosti patří výbava dovolující přes internet telefonovat až dvě lidem současně, a to na dvou různých SIP účtech. Větší obrázek.


Umožňují to jednak dvě rozhraní RJ-11 pro dva telefonní přístroje, jednak Ethernet LAN RJ-45, přes který mohou být připojeny dva osobní počítače. Další předností DVG-5121SP je vestavěný router s integrovaným systémem priorizace dat (QoS) a mj. také řízení přístupu a kontrola pro rodiče.

Adaptér disponuje i připojením do veřejné telefonní sítě (PSTN), které v případě výpadku elektřiny nebo nedostupného internetu, zajistí, aby byl provoz automaticky přesměrován na běžnou telefonní linku.

Vedle používání v segmentu SOHO může být DVG-5121SP prodávaný za 2.422 kč (2.882 Kč s daní) vhodným zařízením i pro telekomunikační operátory a poskytovatele připojení k internetu, kteří ho mohou využít pro nabídku telefonní služeb na bázi VoIP svým koncovým zákazníkům, aniž by museli měnit stávající používané telefonní přístroje.

  (doporučená cena)
Foto: D-Link


Komentáře