Vychází Computerworld 8-9/2020

Víte, že cloud nemusí být nejlevnější služba, i když se náklady počítají v cenách menších než haléř? Myslíte si, že je možné, aby počítače četly v budoucnu myšlenky?

Vychází Computerworld 8-9/2020


V novém Computerworldu na vás čeká hromada zajímavých textů. Existuje vůbec něco svůdnějšího než ceny za využití cloudových strojů? Ceny cloudu mohou vypadat jako velmi nízké. A potom přijde konec měsíce a účet za cloud je mnohem větší, než kdokoliv očekával. Jak se miniaturní částky tak rychle nasčítají? Přinášíme sedm tajemství, jak cloudové společnosti mění zlomky korun na skutečné peníze.

Podíváme se také na čtení myšlenek stroji. Bezchybně to asi jen tak stroje umět nebudou, ale jsou na dobré cestě, v laboratoři už dokáží lidé jen pomocí myšlenek přistát s malým letadlem na letišti za špatného počasí.

Výzkumníci vybavují zvířata důmyslnými senzory, aby je tak mohli sledovat v odlehlých končinách světa. Díky moderním technologiím nás ptáci či ryby mají varovat před šířením epidemií či přírodními katastrofami. Co dalšího umí internet zvířat?

Nacházíme se sice v rané fázi, ale automatizace sítí rychle získává půdu pod nohama s tím, jak se podniky snaží zefektivnit správu síťových zařízení, redukovat lidské chyby a řešit problém s rychlostí. Trh řešení pro automatizaci sítí se bude pohybovat v miliardách dolarů, naskočte také do rozjetého vlaku. Poradíme vám jak na to.

K dalším tématům patří blockchain, Wi-Fi 6, cloud computing, průmyslový internet věcí a také kvalita digitálního života v Česku.

Přejeme příjemné čtení.

Úvodní foto: Internet Info DGVyšlo v Computerworldu 8/2020
Celý časopis si můžete nejen v elektronické verzi objednat zde.
Komentáře