Výrobci formují sdružení OSA

Skupina vývojářů a dodavatelů open source řešení se dohodla na vytvoření aliance, jejíž primárním cílem bude společný vývoj a propagace obchodních řešení na bázi open source technologií.Skupina vývojářů a dodavatelů open source řešení se dohodla na vytvoření aliance, jejíž primárním cílem bude společný vývoj a propagace obchodních řešení na bázi open source technologií.

Open Solutions Alliance (OSA), jak se sdružení jmenuje debutovalo na konferenci LinuxWorld OpenSolutions Summit v New Yorku, kde rovněž představilo své programové cíle – spolupráce s výrobci open source i komunitou okolo otevřeného softwaru na interoperability softwarových produktů a urychlení implementace open source nástrojů podnikovými uživateli.

Zpočátku se Open Solutions Alliance zaměří na definování a propagaci nástrojů, rámců a nejlepších postupů. Mimoto bude nabízet partnerství a pomoc různým open source projektů a stane se koordinátorem marketingových kampaní zaměřených na zvýšení informovanosti o možnostech nasazení aplikací a programových sad založených na open source softwaru.

Sestava zakládajících členů Open Solutions Alliance vypadá následovně: Adaptive Planning, Centric CRM, CollabNet, EnterpriseDB, Hyperic, JasperSoft, OpenBravo, SourceForge.net, SpikeSource a Talend. Zmíněné společnosti se tak pod hlavičkou OSA připojují k podobným skupinám, jako je například Open Management Consortium vzniklé minulý rok, zabývající se propagací open source aplikací.


Komentáře