Windows XP: Jsou odsouzeny k definitivnímu odchodu?

V lednu jsme vás informovali o akci vlivného amerického serveru InfoWorld z rodiny IDG, jehož redaktoři se rozhodli nenechat Windows XP zmizet z trhu a uspořádat petici za záchranu tohoto mimořádně oblíbeného operačního systému, pro nějž se navíc chystá nový Service Pack 3, který by měl jeho životnost ještě na nějakou dobu prodloužit.V lednu jsme vás informovali o akci vlivného amerického serveru InfoWorld z rodiny IDG, jehož redaktoři se rozhodli nenechat Windows XP zmizet z trhu a uspořádat petici za záchranu tohoto mimořádně oblíbeného operačního systému, pro nějž se navíc chystá nový Service Pack 3 (SP3), který by měl jeho životnost ještě na nějakou dobu prodloužit.

30. června letošního roku má totiž oficiálně skončit prodej OEM i krabicových verzí Windows XP. Microsoft tak chce přinutit uživatele přejít na novější Windows Vista. K propagování petice se připojila řada světových médii, včetně českého Computerworldu a tato zmíněná petice v současnosti již čítá přes 100 000 podpisů! Organizátoři předpokládají, že by mohlo stačit dalších 100 000 podpisů k tomu, aby již přesvědčili Microsoft od svého úmyslu přestat Windows XP prodávat.

Cílem petice má být ale také dokázat sílu uživatelů, kteří se nechtějí pasivně podřídit rozhodnutí menšiny, ale naopak tím ukázat, že jejich názor je slyšet a že je potřeba jej brát v úvahu. Zda se to opravdu povede můžete rozhodnout třeba i vy, připojením se k této petici, o které lze najít více informací zde.

Ať bude reakce Microsoftu na tuto petici jakákoliv, je pravděpodobné, že tento systém s polovinou letošního roku přece jen definitivně nezmizí. Díky rostoucímu zájmu o miniaturní notebooky typu Eee PC od Asusu, kterých se má v nejbližší době objeti celá řada a jejichž výkon není většinou dostačující na provozování Windows Vista, je velmi pravděpodobné, že Microsoft učiní výjimku s ukončením prodeje Windows XP pro tento typ počítačů.
Nenechte si ujít:
Uživatelé bojují za prodloužení prodeje Windows XP

Eee PC s Windows XP získá na atraktivitě

Ultralevné notebooky za 4000 Kč dorazí brzy na trh, tvrdí Intel

Vista má stále stejného rivala – Windows XP

Service Pack 3 pro Windows XP překvapil, tvrdí testeři

Nová verze Service Packu 3 pro Windows XP je již ke stažení

Microsoft zintenzivňuje kontroly počítačů s nelegálními Windows!


V případě definitivního stažení Windows XP by totiž pro tyto mininotebooky zbyl jako operační systém již jen Linux, nicméně jak se předpokládá, verze s Windows by mohly být výrazně komerčně úspěšnější, a je proto v zájmu výrobců těchto počítačů i Microsoftu Windows XP pro ultralevné mininotebooky zachovat.Komentáře