Video: Boom nových tabletů na Computexu

Na letošním Computexu byla představena celá plejáda konkurenčních tabletů pro iPad. V naší videoreportáži si můžete udělat představu, jak vypadají a co nového nabídnou.


 

Pro přehrávání videa potřebujete mít zapnutý JavaScript.

 

Compal Electronics, druhý největší ODM výrobce notebooků na světě, představil tablet s 10" obrazovkou běžící na OS Android, který lze zapojit do doku s reproduktory. Uživatelské prostředí se podobá rozhraní Acer Shell známému ze smartphonů s OS Android. Hlavní obrazovka je tvořena místností plnou různých objektů, jež aktivujete poklepáním na obrazovku. Například poklepáním na rádio spustíte přehrávání hudby. Tablet disponuje OS Android ve verzi 2.1 a je nabízen výrobcům PC po celém světě. Compal nechává společnosti vybírat ze svých designů a následně pro ně vybrané produkty vyrábí v čínských továrnách.

Firma Arm Holdings, která stojí za oblíbenými procesory pro zařízení s Androidem, odhaduje, že se tento rok objeví až 40 nových tabletů postavených na procesorech Arm a také několik e-readerů. Ve stánku této společnosti na Computexu jich bylo několik k vidění, a to včetně Prowave Lifepadu se 7" dotykovou obrazovkou, systémem Android 2.1 a podporou SD karet. Nechyběly však ani 10" tablety, k vidění byl model N928-1 od Foxconnu a 10" tablet Malata s čipem nVidia Tegra2 od Wanlida Groups. Ten poběží také na Androidu 2.1 a bude podporovat 1080p výstup přes HDMI.

Android ale nebyl jediným OS. Firmy MSI a Asustek odhalily své tablety s Windows 7. Tablet MSI Wind Pad 100 je vybaven 10" obrazovkou, vestavěným 3G a GPS modulem a přizpůsobitelným rozhraním. Asustek představil Eee Pad 121 - 12" tablet jen o několik palců větší než iPad. Vybavený je procesorem Intel Core 2 Duo a dle společnosti vydrží na jedno nabití až 10 hodin. K vidění byl i menší 10" tablet se systémem Microsoft Windows Embedded Compact 7. Ten bude v přepočtu stát přibližně 8 500 - 10 500 Kč a na světových trzích se objeví v prvním kvartále příštího roku.Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.