Video: Co přinese nový tablet TouchPad od HP?

Hewlett-Packard si ve středu otevřel cestu na trh s tablety představením TouchPadu s nejnovější verzí operačního systému WebOS získaného loňskou akvizicí Palmu.


„Představuji vám TouchPad. Prvního člena nové rodiny WebOS produktů. Vůbec poprvé se nám tak naskytla možnost předvést webOS na tabletu, na němž se bude intuitivnost a elegance této platformy doslova blýskat,“ prohlásil Jon Rubinstein, senior viceprezident a generální manažer Palm Global Business Unit v Hewlett-Packard.

Tablet disponuje 9,7" displejem s rozlišením 1024 x 768 pixelů a váží 725 gramů. Nabídne také software pro čtení e-knih, které lze do tabletu přenášet z čteček Kindle. Uživatelům bude k dispozici rovněž celá škála populárních titulů mediálního giganta Time. Ve snaze provázat nabídku svých produktů zabudovala společnost do tabletu i software po tisk fotografií. Jak již bylo oznámeno dříve, bude WebOS nasazen do tiskáren a také osobních počítačů. Interní paměť TouchPadu dosahuje 16 nebo 32 GB a spolu s ní uvnitř dřímá 1,2GHz dvoujádrový Snapdragon procesor. Verze vybavené Wi-Fi modulem budou dostupné v USA a na vybraných světových trzích v létě, 3G a 4G modely budou následovat později.

Na stejné události byly představeny i dva smartphony pojmenované Veer a Pre3. Veer se svou velikostí podobá kreditní kartě a disponuje výsuvnou QWERTY klávesnicí a 2,6" dotykovým displejem s rozlišením 320 x 400 pixelů. Ve výbavě má i 5Mpx fotoaparát a na trhu se objeví začátkem jara. Pre3 byl vybaven 3,6" displejem s rozlišením 480 x 800 pixelů, 5Mpx fotoaparátem schopným natáčet HD video se stabilizací i čelním fotoaparátem pro účely videohovorů.

Přiložení kompatibilního smartphonu s WebOS k TouchPadu automaticky spustí prohlížeč, který na telefonu načte webovou stránku právě zobrazenou na tabletu. Všechny novinky lze navíc bezdrátově nabíjet užitím zařízení TouchStone, které nyní podněcuje přístroje během nabíjení zobrazovat obsah jako fotografie nebo hodiny.

 

Pro přehrávání videa potřebujete mít zapnutý JavaScript.


Komentáře