Video: Čtečky elektronických knih přicházejí s barevnými displeji

Ve středu byly v Japonsku představeny první barevné displeje využívající elektronický inkoust.


 

Pro přehrávání videa potřebujete mít zapnutý JavaScript.

 

Ty otevírají čtečkám elektronických knih jako Amazon Kindle či Sony Reader cestu k barevnosti, prozatím se však k využívání této technologie zavázal jediný čínský výrobce.

Společnost E Ink, lídr na trhu s e-papírem, představila tento 9,7" displej, který zobrazí 4 096 barev. Stejně jako všechny displeje s e-inkoustem nedisponuje vlastním zdrojem světla, ale k zobrazení využívá odraženého světla z okolí. Z tohoto důvodu působí barvy poněkud matně v porovnání s podsvícenými obrazovkami notebooků a plochých televizorů.

„Displeje jsou postaveny na základě stejné elektroforézní technologie, která byla s úspěchem použita již u monochromatických čteček. S barevnými displeji nyní cílíme na nové trhy, jakými je například trh elektronických knih či novinových reklam a několik dalších oblastí vyžadujících barevný obraz“ uvedl Sriram Peruvemba, viceprezident pro celosvětový obchod ve společnosti E Ink.

Prvním produktem vybaveným touto obrazovkou bude e-čtečka čínského výrobce Hanwang Technology. Prodávat by se měla začít příští rok v Číně a na některých zahraničních trzích v přepočtu za přibližně 10 000 Kč.

Barevné displeje s e-inkoustem představila i společnost LG. První 9,7" model se svými specifikacemi podobá displeji společnosti E Ink a druhý model představuje kombinovaný typ displeje. Majoritní část obrazovky využívá monochromatický e-inkoust, v její spodní části se však nachází barevný pás. Společnost zatím neuvedla, kdy budou obrazovky uvedeny na trh.


Komentáře