Video: iPad od Applu na živo

Jedno z nejvíce střežených tajemství světa techniky bylo minulý týden konečně odhaleno. Minulou středu představil CEO Applu, Steve Jobs, iPad - tablet, který má uživatelům přinést surfování na internetu, psaní e-mailů, zábavu i hraní her na jediném přenosném přístroji.


iPad - Apple konečně vytasil svůj trumf z rukávu

 

Pro přehrávání videa potřebujete mít zapnutý JavaScript.

 

 

Jak už víme, tablet je vybaven 9,7" HD dotykovou obrazovkou a procesorem značky Apple pracujícím na frekvenci 1 GHz. Běží na něm všechny aplikace z iPhonu a nebude chybět ani textový editor, tabulkový procesor a další tvůrčí programy. Dále disponuje kompasem, akcelerometrem, reproduktorem a mikrofonem, fotoaparát bohužel chybí.

Stejně jako iPhone je i iPad primárně zaměřen na Internet. Obsah bude k dispozici kde jinde než na iTunes a tablet nabídne dvě možnosti připojení. Každý iPad bude mít zabudovaný dnes již nepostradatelný Wi-Fi přijímač a nabídnuty budou i modely, které navíc podporují 3G sítě. Zmíněný tablet se stal v poslední době předmětem mnoha diskuzí a spekulací a možná nejvíce diskutovaným tématem byla jeho cena, kterou většina tipovala na 1 000 dolarů. Ve středu nás však Steve Jobs příjemně překvapil. Cena iPadu totiž nezačíná na 999 dolarech, ale na 499. Za 32GB model zaplatíte o 100 dolarů více a za dalších 100 dolarů budete mít k dispozici 64GB úložný prostor. Modely podporující 3G sítě budou stát o 130 dolarů více. Verze iPadu s Wi-Fi by se ve světě měla začít prodávat za 2 měsíce, model podporující 3G sítě pak o měsíc později.

Po středeční konferenci zůstává snad největší nezodpovězenou otázkou, zda se iPad uchytí. Tablety však nejsou žádnou novinkou. Bill Gates se tyto přístroje snaží nepříliš úspěšně prosadit několik let, se svým tabletem Origami přišel už v roce 2006. Apple má však na probuzení tohoto odvětví mnohem slibnější vyhlídky. Na letošním CESu představil Microsoft několik nových tablet PC, nazvaných Slate PC, které se objeví v průběhu roku. Technika za poslední roky urazila dlouhou cestu a zdá se, že nový Apple iPad nastaví laťku, podle které budou souzeni i konkurenti. Budou to však spotřebitelé, kteří nakonec rozhodnou, jestli je na trhu mezi počítači a smartphony opravdu prázdné místo.Komentáře