Video: Osm největších novinek, které přináší iPhone 4

Výkonný ředitel společnosti Apple Steve Jobs včera na vývojářské konferenci WWDC 2010 představil světu nový iPhone 4.


Podle Jobse roku 2010 učinila jeho firma největší skok směrem vzhůru od původního iPhonu. I když nový iPhone nabídne přes sto nových funkcí a vlastností, Steve Jobs vyzvedl osm hlavních novinek, které najdete v následujícím videu:

 

Pro přehrávání videa potřebujete mít zapnutý JavaScript.

 


iPhone 4 má tloušťku pouhých 9,3 mm a podle Applu je o 24 % tenčí než iPhone 3GS. Kovové boční hrany přístroje představují antény a podporují GSM, 3G, Bluetooth, Wi-Fi a GPS.

Kromě standardně umístěné kamery na zadní straně přístroje se nachází i jedna v přední části telefonu kvůli videohovorům - možnosti, kterou s nadšením Jobs předvedl spolu s designerem Applu Jony Ivem. FaceTime, jak je tato služba nazvána, je zatím dostupná pouze přes Wi-Fi. S fotoaparátem vzadu lze pořizovat 5MPx fotografie a natáčet 720p HD video rychlostí 30 fps. K editaci videa slouží aplikace iMovie.

Obrazovka telefonu má 3,5" a disponuje rozlišením 960x640 pixelů. Je tak mnohem ostřejší a na stejné ploše zobrazuje čtyřikrát více pixelů než předešlé modely.

A navýšena byla i výdrž přístroje na baterie, nyní můžete telefonovat až sedm hodin a šest hodin surfovat na internetu přes 3G sítě. Umožní vám také deset hodin surfování přes Wi-Fi sítě, 10 hodin sledování videa a 40 hodin poslouchání hudby.

Při podpisu dvouleté smlouvy u AT&T v USA bude stát 16GB verze 199 dolarů a 32GB verze 299 dolarů. Předobjednávky započínají 15. června a 24. června se iPhone 4 objeví na trzích v USA, Francii, Německu, Velké Británii a Japonsku. Do konce září by jej mělo být možno koupit v 88 zemích světa.Komentáře