AMD chce novým čipem usnadit práci programátorům

Rozšířit instrukční sadu svých počítačových mikroprocesorů hodlá podle svých slov v brzké době rozšířit společnost AMD, a to prostřednictvím iniciativy označované jako Hardware Extensions for Software Parallelism. Plánovaná změna by měla pomoci především vývojářům softwaru, kteří by mohli ve svých produktech využít vícejádrovou strukturu čipů AMD, aniž by přitom museli vytvářet složité programové bloky.Rozšířit instrukční sadu svých počítačových mikroprocesorů hodlá podle svých slov v brzké době rozšířit společnost AMD, a to prostřednictvím iniciativy označované jako Hardware Extensions for Software Parallelism. Plánovaná změna by měla pomoci především vývojářům softwaru, kteří by mohli ve svých produktech využít vícejádrovou strukturu čipů AMD, aniž by přitom museli vytvářet složité programové bloky.
AMD je podle svých slov znepokojena tím, že převod aplikací z jednovláknové struktury na vícevláknovou vyžaduje od příslušných vývojářů poměrně značné znalosti a zkušenosti.
Novinka by se měla v procesorech AMD objevit v průběhu tří až čtyř let. V právě přicházejících procesorech řady Barcelona a Bulldozer by tedy nasazena být neměla.
Rozšíření možností budoucích čipů AMD však nebude omezeno jen na otázku usnadnění vývoje aplikací. Vědci AMD chystají i takové funkce, jako je urychlení přenosu zpráv uvnitř čipu, propracované kontextové přepínání či tzv. software transactional memory.


Komentáře