Berners-Lee spojil Apple, Google a spol. při vývoji HTML5

Zakladatel World Wide Webu, Sir Tim Berners-Lee, zveřejnil informace o novém projektu, který má za úkol spojit společnosti jako Apple, Google nebo Facebook při vývoji HTML5.

Berners-Lee spojil Apple, Google a spol. při vývoji HTML5


HTML5Projekt s názvem WebPlatforms.org má za cíl poskytovat vývojářům ty nejaktuálnější informace o změnách prováděných na platformě HTML5. „Na internetu jsou již nyní skvělé stránky, které se věnují několika tématům, často však nedokáží držet krok s velkou rychlostí vývoje této webové platformy. Když se webové stránky skládaly pouze z HTML, CSS a možná trochy JavaScriptu, nebyl v tom problém, v dnešní době je však informací stále více a je třeba je shromažďovat na jednom místě,“ stojí na webu WebPlatforms.org. Portál má být centrálním místem pro ukládání informací o vývoji HTML5 s tutoriály a radami pro další vývojáře. „Projekt bude zajímavým zdrojem informací a příkladů například pro učitele, kteří díky němu budou moci poskytnout studentům potřebné znalosti. Budou zde informace, které nikde jinde prostě nejsou,“ uvádí se dále na webu.

Svým dílem budou novému portálu přispívat technologické firmy jako Apple, Facebook, Google, Adobe, HP, Microsoft, Mozilla, Nokia nebo Opera, projekt však bude spadat pod World Wide Web Consortium. „Výše zmíněné společnosti daly do projektu velké úsilí a i nadále budou poskytovat obsah, peníze a další věci potřebné k vytváření databáze informací o HTML5. Všichni budou mít stejná práva.“ Berners-Lee podotkl, že stránky se nyní nacházejí ve stádiu alfa a nenabízejí zatím tolik informací, kolik by měly nabízet v budoucnu. „Je před námi ještě velký kus práce. Rozhodli jsme se však zprovoznit web už nyní a průběžně jej aktualizovat, aby k němu uživatelé měli přístup co možná nejdříve,“ dodal Berners-Lee na vysvětlenou.

Úvodní foto: Beboy - Fotolia.com


Komentáře