Bezdrátové nabíjení do všech telefonů. Včetně iPhonů!

Bezdrátové nabíjení se začíná pomalu stávat novým standardem. Od Applu se očekává, že jím vybaví iPhone 7, jenž by měl uvést v září.

Bezdrátové nabíjení do všech telefonů. Včetně iPhonů!


Apple údajně s dalšími partnery vyvíjí novou technologii bezdrátového nabíjení, která by se mohla už od příštího roku stát pro jeho mobilní zařízení standardem.

„Počítáme, že se ho dočkáme už u iPhonu 7, ale dle nejnovějších zvěstí se zdá, že minulostí bude kompletně i dobíjecí dok,“ soudí David Green, z oddělení výzkumu analytické společnosti IHS Technology.

Možností bezdrátového nabíjení disponovala už před dvěma lety uvedená Lumia 920, později jej do svých modelů Galaxy S6 a S6 Edge zabudoval rovněž Samsung. Teď však uživatelé obracejí pozornost na Apple a iPhony.

Nedávné statistiky bezdrátovou budoucnost podporují – trh se zařízeními pro bezdrátové nabíjení se v loňském roce ztrojnásobil a vývoj jde kupředu mílovými kroky. Telefony už na nabíjecím doku nemusí být v přesně určené pozici, u některých typů na něm nemusejí být vůbec a mohou se nabíjet ze vzdálenosti několika centimetrů.

K sehnání jsou už i speciální nabíjecí misky využívající technologii magnetické rezonance a představeny byly například i technologie umožňující nabíjení prostřednictvím Wi-Fi. Než se rozšíří ve velkém, však podle Greena ještě nějakou dobu potrvá. Odhadem do podzimu příštího roku.

A bezdrátovému nabíjení jsou nakloněni také uživatelé. Podle průzkumu IHS by jej u svého příštího mobilu uvítalo 90 % respondentů a podle odhadů společnosti Technavio trh s bezdrátovými nabíjecími technologiemi v následujících pěti letech dál poroste až o třetinu ročně.

„Potáhne ho integrace bezdrátového nabíjení smartphonů do automobilů,“ uvádí zpráva Technavio. Tomu napovídají i současné snahy Applu, který se v posledních měsících snaží iPhony přizpůsobovat mimo jiné i řidičům. A přidejme ještě jednu studii: dle té bude bezdrátové nabíjení v roce 2020 využívat v USA až 40 % domácností, v Evropě 20 %.

„Co se týče Applu, musíme se nechat překvapit, zda pro bezdrátové nabíjení iPhonů využije některý ze současných standardů nebo přijde s vlastním řešením,“ uzavírá Green.

Úvodní foto: Fotolia © gdainti


Komentáře