Co bude trendem u notebooků v následujících letech? (1. část)

Včera jsme informovali, že v roce 2008 se počítá s nárůstem prodeje přenosných počítačů, které se budou vyznačovat novými technologiemi, umožňující vyšší mobilní výkon a lépe odpovídající uživatelským potřebám. Dnes se podívejme na to, jaké hlavní trendy v oblasti přenosných počítačů lze podle předpovědi společnosti Intel v roce 2008 a dalších letech očekávat.Včera jsme informovali, že v roce 2008 se počítá s nárůstem prodeje přenosných počítačů, které se budou vyznačovat novými technologiemi, umožňující vyšší mobilní výkon a lépe odpovídající uživatelským potřebám. Dnes se podívejme na to, jaké hlavní trendy v oblasti přenosných počítačů lze podle předpovědi společnosti Intel v roce 2008 a dalších letech očekávat.

Rychlejší bezdrátové připojení s širším dosahem
Počínaje rokem 2008 budou mít domácí uživatelé i podniky přístup k rychlejšímu bezdrátovému připojení s větším pokrytím, což jim usnadní využití mobilního internetu. Většina evropských měst již nabízí širokou škálu možností bezdrátového připojení prostřednictvím placených i bezplatných přístupových bodů Wi-Fi. Očekává se, že evropský trh s mobilním širokopásmovým připojením k internetu v průběhu příštích pěti let poroste průměrným tempem 22,9 procenta za rok a dosáhne objemu 4,1 miliardy USD.

Notebooky zachvátí filmová horečka
Očekává se, že evropští uživatelé v roce 2010 za stahování filmů utratí asi 690 milionů eur. Oproti 10 milionům eur v roce 2005 jde o neskutečně masivní nárůst tohoto trendu.

Kvůli potřebě pokrytí požadavků spojených se světem ve vysokém rozlišení (HD) bude řada přenosných počítačů vybavena integrovanou podporou HD-DVD/Blu-ray a konektorem High Definition Multimedia Interface (HDMI) pro připojení počítače k televizorům s vysokým rozlišením.
Nenechte si ujít:
Polovina letos prodaných počítačů budou notebooky

Asus představí rekordní terabajtový notebook

Toshiba nabízí první notebook s HD DVD-RW

Hitachi uvede notebookové disky s kapacitou 500 GB

Mininotebook ASUS Eee hitem letošních Vánoc?

Výkonné notebooky s nízkou hmotností od Sony

Širokoúhlé obrazovky pro přenosná PC
V reakci na rostoucí poptávku po zábavě ve vysokém rozlišení se notebooky s širokoúhlými LCD obrazovkami pravděpodobně stanou ještě populárnějšími a rozšířenějšími než dosud. To přinese výhody hráčům počítačových her i komukoli pracujícímu s grafickými aplikacemi.

Notebooky se zmenšují
Díky dnešním požadavkům na dynamický životní styl lze v roce 2008 očekávat pokračování trendu výroby tenčích a lehčích notebooků. Inovativní řada Ultra-Mobile PC bude alternativou pro uživatele s potřebou extrémní mobility. UMPC poskytne veškeré funkce klasického počítače v ultralehkém a malém obalu, takže bude vhodný například pro obchodní uživatele na cestách. Například Intel plánuje představit v první polovině tohoto roku platformu s kódovým označením Menlow, která nabídne 10krát nižší spotřebu než první UMPC na trhu.

Pokračování trendů v oblasti notebooků přineseme zítra


Komentáře