Co bude trendem u notebooků v následujících letech? (2. část)

V roce 2008 se počítá s nárůstem prodeje přenosných počítačů, které se budou vyznačovat novými technologiemi, umožňující vyšší mobilní výkon a lépe odpovídající uživatelským potřebám. Dnes se podívejme v dokončení včerejšího článku na to, jaké další trendy v oblasti přenosných počítačů lze podle předpovědi společnosti Intel v roce 2008 a následujících letech očekávat.V roce 2008 se počítá s nárůstem prodeje přenosných počítačů, které se budou vyznačovat novými technologiemi, umožňující vyšší mobilní výkon a lépe odpovídající uživatelským potřebám. Dnes se podívejme v dokončení včerejšího článku na to, jaké další trendy v oblasti přenosných počítačů lze podle předpovědi společnosti Intel v roce 2008 a následujících letech očekávat.

Nástup mobilních internetových zařízení
Konvergence pevné a mobilní komunikace dozraje v roce 2008 a umožní lidem vlastnit jediné zařízení, které jim poskytne hlasové a datové funkce ve vysoké kvalitě, vhodné jak pro osobní, tak profesionální použití. Zvýšená míra přijetí FMC (Fixed mobile convergence) povede k nástupu zařízení typu MID (Mobile Internet Device), která v kapesním balení poskytnou plný přístup k internetu a uživatelům na cestách umožní komunikovat, bavit se, přistupovat k informacím i pracovat. Globální FMC trh podle prognóz poroste. V roce 2010 dosáhne 46,3 miliardy USD, zatímco počet uživatelů FMC celosvětově vzroste ze 188 tisíc v roce 2006 na 38,2 milionu v roce 2010. Zdroj: report Infonetics Research, FMC Equipment, Phones, and Subscribers Market Outlook 10/07

Notebooky se přizpůsobují uživatelům
Nehledě na to, jestli je uživatel počítačový hráč nebo módní fanatik, milovník rychlosti či filmový nadšenec, budou výrobci počítačů v novém roce nabízet pestřejší paletu modelů přenosných počítačů, ze které si vybere opravdu každý. Notebooky jsou již k dostání ve všemožných barvách i velikostech – zde však přizpůsobování různým uživatelům nekončí. Například polský designér Luxis navrhuje luxusní notebooky na zakázku a společnost Dell dodává „skinits“ – samolepicí elastické fólie, které podle uživatelova přání zcela změní vzhled laptopu.
Nenechte si ujít:
Intel představuje šestnáct procesorů nové generace

Notebooková platforma Puma od AMD přijde již brzy!

Nové mobilní technologie zásadně změní náš život

HP má notebook s 20,1“ HD displejem za atraktivní cenu!

Asus představí rekordní terabajtový notebook

Toshiba nabízí první notebook s HD DVD-RW

Mobilní WiMAX dospívá
Technologie WiMAX je dalším krokem v evoluci bezdrátových sítí. Mobilní síť WiMAX pokrývá rozsáhlé oblasti – WAN (Wide Area Network), ať už jsou metropolitní, předměstské nebo na venkově – a nabízí mobilní přístup k vysokorychlostnímu internetu. WiMAX osvobozuje širokopásmové připojení od vázanosti k místu a umožňuje, aby se mobilní internet pohyboval vždy s uživatelem, ať je kdekoli. Pozice této technologie bude na trhu postupně sílit, WiMAX se bude stále rozšiřovat, a to v návaznosti na technologický pokrok v roce 2008. Jeho pozice bude také záviset na poptávce po širokopásmovém internetu, kterou ženou výše stále náročnější požadavky na zpracování multimediálnímu obsahu – high-definition (HD) videa, hudby nebo fotografií.

Koncem roku 2008 například firma Intel plánuje uvést novou generaci procesorové technologie Intel Centrino – s kódovým názvem Montevina, která přinese výrazné zlepšení výkonu při práci s multimédii a bude zahrnovat integrovaný WiMAX pro širší možnosti přístupu k bezdrátovému, širokopásmovému, mobilnímu internetu.


Komentáře