Experti očekávají masový nástup DDR3 pamětí již tento rok

Podle informací velkých výrobců se očekává, že již během třetího čtvrtletí roku 2008 se začnou DDR3 paměti ve velkém používat v běžných počítačích a ve čtvrtém čtvrtletí pak bude již téměř třetina prodaných pamětí právě typu DDR3.Podle informací velkých výrobců se očekává, že již během třetího čtvrtletí roku 2008 se začnou DDR3 paměti ve velkém používat v běžných počítačích a ve čtvrtém čtvrtletí pak bude již téměř třetina prodaných pamětí právě typu DDR3.

Většímu rozšíření DDR pamětí třetí generace zatím brání jejich malá podpora a stále relativně vysoká cena. Hojnějšího uplatnění našly zatím jen ve výkonných grafických kartách, u nichž je kladem důraz na vysoké rychlosti přenosu dat. Oproti v současnosti populárním DDR2 pamětem nabízejí DDR3 dvojnásobnou hloubku prefetch bufferu a vyšší rychlost I/O sběrnice, což přináší vyšší frekvence celé paměti a také lepší přenosové rychlosti. Toho je však dosaženo za cenu vyšší latence. DDR3 čipy mají mít také nižší spotřebu energie, protože typicky pracují na napětí jen 1,5 V.

Některé společnosti, jako třeba Samsung, již DDR3 paměti vyrábějí a dodávají na trh, ale ty jsou montovány jen do zlomkového množství PC. Inotera Memories, což je společný podnik společností Qimonda a Nanya, plánuje nastartovat masovou výrobu 1 GB DDR3 pamětí ve třetím čtvrtletí tohoto roku, aby uspokojila očekávanou poptávku. Éra DDR2 pamětí je již téměř u konce a navíc trh s těmito čipy již přestává být lukrativní, neboť jejich cena je příliš nízká, a výrobci proto hledají nové možnosti výdělku a jako perspektivní cesta se zdá být právě trh s DDR3 pamětmi.
Nenechte si ujít:
Průlomový objev: nová technologie neuvěřitelně zvýší výdrž akumulátorů!

Nová technologie přinese naprostou revoluci v oblasti mikroprocesorů!

Intel představuje šestnáct procesorů nové generace

Elektřina bez drátů na 9,9 MHz

Další revoluční objev z oblasti povolodičů využívající nanotechnologie je tady


Komentáře