Google rozdává miliony na podporu Androidu

Společnost Google nabízí 10 milionů dolarů programátorům, kteří vytvoří zajímavé aplikace pro její rodící se platformu Android. V rámci vývojářské soutěže, která při této příležitosti byla vyhlášena, se sešlo 1 788 projektů od programátorů z více než 70 zemí.Společnost Google nabízí 10 milionů dolarů programátorům, kteří vytvoří zajímavé aplikace pro její rodící se platformu Android. V rámci vývojářské soutěže, která při této příležitosti byla vyhlášena, se sešlo 1 788 projektů od programátorů z více než 70 zemí.

Cílem této soutěže, vyhlášené Googlem, je docílit zvýšení zájmu o platformu Android, která by se měla začít v mobilních telefonech objevovat během druhé poloviny letošního roku. Ta má být tvořena operačním systémem na bázi Linuxu, middlewarem a několika klíčovými aplikacemi včetně plnohodnotného internetového prohlížeče. Google se množství dostupných aplikací snaží zvýšit právě tím, že láká vývojáře na lákavé ceny.

Soutěž vývojářů probíhá v řadě oblastí, jako jsou například hry, sociální sítě, utility, produkční a vývojářské nástroje či software pro práci s médii. V první části soutěže, která trvala od ledna do poloviny dubna, se největší množství soutěžících se přihlásilo z USA, na dalších místech je pak Německo, Japonsko, Čína, Indie, Kanada, Francie a Velká Británie, jak potvrdil Azhar Hashem, produktový manažer Androidu. Nyní se tyto návrhy budou podle Hashema vyhodnocovat a 50 autorů nejslibnějších projektů obdrží dotaci pro další vývoj ve výši 25 000 dolarů. Navíc se pak dále budou ucházet o desetkrát 275 000 dolarů a desetkrát 100 000 dolarů.
Nenechte si ujít:
Android ožil v Barceloně

Windows Mobile 6.1 konečně uvedeny

Google přišel s Androidem

Google odhaluje novou mobilní platformu

Nové mobilní technologie zásadně změní náš život!

Nokia představuje svou vizi evoluce internetu

iPhone vytlačuje z trhu konkurenční smartphony

Současně také probíhá i druhá část této soutěže, která poběží až do druhé poloviny letošního roku, konkrétně do doby, než se objeví první mobily s Androidem. Celkově je Google připraven vyplatit na podporu vývojářů 10 milionů dolarů.


Komentáře