Google ruší aktualizace Chromu pro Windows XP a Vista

Uživatelé Windows XP se příští rok dočkají ještě menšího zabezpečení než letos. Google totiž zastavuje aktualizace svého internetového prohlížeče Chrome pro zastaralý operační systém Microsoftu.

Google ruší aktualizace Chromu pro Windows XP a Vista


Google oznámil, že počítače využívající Windows XP a Windows Vista budou sice moct Chrome nadále využívat, avšak po dubnu 2016 se nedočkají žádných nových aktualizací. Mezi ty patří i updaty zabezpečení. To stejné platí také pro uživatele Macu s OS 10.6, 10.7 a 10.8.

Zastavení všech aktualizací Google zvolil podle svých slov zejména proto, že přímo výrobci těchto operačních systémů pro ně přerušili veškerou podporu.

„Tyto starší platformy nedostávají kriticky důležité aktualizace a čelí vyšší hrozbě nakažení viry a malwary,“ uvedl inženýr Google Chrome Mark Pawliger.

Google plány o zrušení podpory starých operačních systémů oznámil již na začátku roku. Windows XP byl podle něj ten největší problém. Více než deset let starý operační systém Microsoftu se na některých starších počítačích stále drží. Microsoft přitom přerušil veškerou podporu XPéček již minulý rok.

Špatná zpráva je to také pro uživatele starších Maců s procesory PowerPC. Tyto počítače zůstaly na OS 10.6.8, jelikož novější verze operačních systémů Apple tyto procesory nepodporuje.

Lidé na těchto strojích tak nebudou mít od dubna příštího roku moc na výběr. Buďto si zakoupí nový hardware nebo se novějších verzí prohlížeče Chrome nedočkají.


Úvodní foto: © Google


Komentáře