HTML5 má novou podporu od Googlu

Společnost Google pro podporu specifikace HTML5 spustila vývojářský web HTML5Rocks.com, který má sdružovat zdroje pro tuto novou webovou specifikaci.


Velcí hráči na trhu, jako Microsoft, Apple či Google se začínají stále více zajímat o multimediální schopnosti nové revize jazyka HTML a spektrum možností, které přináší. Také mezi nezávislými vývojáři vzbuzuje stále větší zájem. Problémem je ovšem přístup k relevantním informacím.

Samotný termín HTML5 totiž pokrývá tolik témat, že vývojáři mají problém je všechny obsáhnout. Některé API a funkce jsou již prakticky obecně přijatými standardy, zatímco jiné jsou stále ještě nedokončené. Krom toho existuje sice několik velkých zdrojů, ale mnoho dalších informací je roztříštěných a těžko k nalezení. Zástupci Googlu se proto rozhodli přispět k řešení této situace a spustit nový zdroj pro vývojáře dostupný na adrese HTML5Rocks.com zaměřený na to, co všechno se skrývá pod pojmem HTML5, který by měl dostupné informace centralizovat.

Web HTML5Rocks.com je rozdělený do čtyř hlavních sekcí, jimiž jsou interaktivní prezentace, které mají demonstrovat možnosti HTML5, dále tzv. hřiště HTML pro vyzkoušení nových funkcí a zbylé dvě jsou tutorialy a zdroje.

Jazyk HMTL5 se také stává centrem sporu mezi zastánci určitých technologií, neboť podle některých příznivců otevřených standardů může zcela nahradit proprietární doplňky jako Flash či Silverlight, což staví vývojáře i firmy, které na ně vsadili, do poměrně nezáviděníhodné situace.

Bližší informace o novinkách v HTML5 najdete v obsáhlém článku, zaměřeném na hlavní přínosy této nové revize Co přinese nová specifikace HTML5?Komentáře