Microsoft finálně testuje Visual Studio

Společnost Microsoft oznámila uvedení poslední testovací verze vývojového prostředí Visual Studio.

Microsoft finálně testuje Visual Studio


Ve stejném stádiu se nachází také nejnovější verze balíčku .NET framework a řídící software pro Visual Studio Team Foundation Server 2012.

Zástupci společnosti kromě toho stanovili oficiální název pro integrované vývojové prostředí (Integrated Development Environment – IDE). Bude se jmenovat Visual Studio 2012. Microsoft zároveň zveřejnil nové logo tohoto softwaru.

Microsoft – podobně jako ostatní firmy – obvykle přichází s testovacími verzemi programu poté, co software prošel zkoušením v beta verzi. V testovací verzi je už program takřka připraven pro běžné používání. Proběhly totiž jeho rozsáhlé kontroly, vývojáři dále doplnili hlavní funkce a identifikovali a eliminovali chyby. Práce v testovací verzi programu se omezují už jen na optimalizaci, jejímž účelem je program ještě zrychlit. Souběžně se provádí další testování a odstraňování chyb.

Poslední verze programu Visual Studio, která vychází vstříc nejnovějším trendům v oblasti trhu s mobilními telefony a přenosnými zařízeními výpočetní techniky, se může používat pro vytváření aplikací v uživatelském prostředí Microsoft Metro. Nejnovější IDE obsahuje také nástroje pro vytváření webových aplikací a může být používáno na rozličných platformách. Samozřejmostí je podpora jazyka HTML5 ve vývojovém prostředí ASP.Net. Změnil se také výrazně vzhled celého programu.

Nová verze softwarového prostředí .Net (tedy verze 4.5.) podporuje také aplikace uživatelského prostředí Metro a také doplňuje nové funkce a zlepšení pro paralelní výpočty. Visual Studio Team Foundation Server 2012 obsahuje nové šablony pro práci mimo jiné metodami agilního programování Scrum nebo Agile.

Microsoft podle dostupných zpráv odmítl poskytnout informace o tom, kdy budou všechny fáze testování programů ukončeny a kdy bude zahájena distribuce finální verze.

Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře