Microsoft Office 14: Alfa verze přijde již v tomto roce!

Podle posledních informací začne Microsoft alfa verzi chystaného kancelářského balíku s kódovým označením Office 14 již v listopadu nebo prosinci tohoto roku. Je tedy možné, že finální verze se dočkáme skutečně již v příštím roce, jak nedávno prosáklo na veřejnost.Podle posledních informací začne Microsoft alfa verzi chystaného kancelářského balíku s kódovým označením Office 14 již v listopadu nebo prosinci tohoto roku. Je tedy možné, že finální verze se dočkáme skutečně již v příštím roce, jak nedávno prosáklo na veřejnost.

Podle blogu Hayleye Rixona, který pracuje pro v BI týmu Microsoftu, nyní jeho společnost hledá lidi, kteří by měli zájem stát se součástí programu technologické adopce (TAP), díky kterému budou mít možnost jako jedni z prvních vyzkoušet monitorovací a analytické komponenty Office PerformacePoint Serveru.

Office PerformancePoint Server ke obchodní analytický software, který bude součástí chystaných Office 14 a jeho TAP bude spadat pod TAP nových Office. Podle informací od Hayleye Rixona je možné se do tohoto programu přihlásit do 28. srpna, i když PR agentura Microsoftu na žádost našich amerických kolegů o další komentář nijak nezareagovala.

Microsoft začal s rozšíření svého kancelářského balíčku Office ve verzi 2007, která obsahovala aplikaci pro business intelligence, stejně jako spolupráci s databázemi a podnikovými aplikacemi. Ačkoliv o chystaných Office 14 je známo zatím jen málo detailů, je pravděpodobné, že Microsoft bude v nové verzi posilovat právě tyto vlastnosti.

Minulý měsíc pak prosákla na veřejnost informace o tom, že nové Office by se mohly na trhu objevit v následujícím roce. Microsoft totiž na svých webových stránkách s bližšími informacemi pro vývojáře ve článku s otázkami a odpověďmi omylem zveřejnil odkaz týkající se Office SharePointu 2009, z čehož by vyplývalo, že nová verze MS Office bude pojmenována 2009 a vyjde logicky příští rok.
Nenechte si ujít:
Office Open XML schválen mezinárodním standardem ISO

Microsoft uvolnil technické specifikace formátů Office

Microsoft Office: podpora PDF a ODF bude již příští rok

Nicméně Microsoft uvedenou informaci opět rychle smazal a její autor (pravděpodobně Ludo Fourrage, Microsoft group product manager) se pak na těchto stránkách vyjádřil, že ve skutečnosti vůbec neví, kdy nový SharePoint vyjde ani jak se bude jmenovat.

Zdroj: IDG News Service


Komentáře