Microsoft: Visual Studio Express i pro vývoj aplikací pro PC

Společnost Microsoft přehodnotila své dřívější rozhodnutí a nabídne také verzi Visual Studio Express 2012 pro vývoj aplikací pro osobní počítače.

Microsoft: Visual Studio Express i pro vývoj aplikací pro PC


Po nedávném oznámení, že bezplatný nástroj bude možné využít pouze pro vývoj aplikací pro rozhraní Metro, cloud Azure, mobilní systém Windows Phone a web, se vzedmula velká vlna kritiky. Zejména nezávislí vývojáři nelibě nesli fakt, že v případě vývoje aplikací pro Windows by si museli pořídit placenou verzi Visual Studia, která nepatří k nejlevnějším.

„Před několika týdny jsme zveřejnili naše plány o verzích Express nástroje Visual Studio 2012,“ napsal viceprezident spolčenosti S. Somasegar v pátek na blogu. „Protože chceme prostřednictvím Visual Studia nabízet to nejlepší vývojové prostředí pro platformy Windows 8, Windows Phone, web a Azure a protože jsme od naší komunity vývojářů slyšeli, že chtějí mít k dispozici stejně vynikající nástroje a přístup k nejnovějším funkcím Visual Studia 2012, rozhodli jsme se ho nabídnout také ve verzi Express.“

Somasegar dále napsal, že Visual Studio Express 2012 pro platformu Windows by mělo být k dispozici letos na podzim. „Visual Studio Express 2012 pro platformu Windows se bude držet našich zásad pro verze Express a nabídne tedy jednoduché, kompletní prostředí pro vývoj aplikací pro Windows určených ke spuštění ve všech verzích Windows podporovaných nástrojem Visual Studio 2012. Vývojáři v této nové verzi Express získají možnost vytvářet aplikace určené pro grafické rozhraní i příkazový řádek systému Windows v jazycích C++, C# a Visual Basic.“

Microsoft začal minulý týden nabízet poslední zkušební verzi Visual Studia 2012 nazvanou Release Candidate, po které by již měla následovat finální verze určená k běřné distribuci. Microsoft prozatím ale nezveřejnil přesné datum vydání jak Visual Studia 2012, tak Windows 8.

Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře