Microsoft vydal SDK pro Windows Phone 8

Jen den po vydání nového operačního systému Windows Phone 8 k němu Microsoft vydal SDK (software development kit), který vývojářům umožňuje vytvářet pro novou platformu aplikace.

Microsoft vydal SDK pro Windows Phone 8


Microsoft vydal SDK při zahájení své konference s názvem Build, jež se tento týden odehrává v Redmondu v obřím vyhřívaném stanu postaveném v parku v sídle společnosti. Ve své úvodní řeči šéf Microsoftu Steve Ballmer přiznal, že Windows Phone si zatím nevedou tak dobře, jak se očekávalo. S příchodem Windows 8 a Windows Phone 8 by se to však mělo změnit. „Myslím, že většina lidí v této místnosti si myslí, že Windows Phone jsou malým hráčem na trhu,“ řekl Ballmer publiku. „To se však nyní změní. Máme naprosto skvělý hardware a na celém světě brzy budou stovky milionů uživatelů Windows 8, kteří budou chtít mít telefon s Windows Phone 8.“

Telefony s WP8 vyrábějí společnosti jako Nokia, Samsung nebo HTC, které by je měly začít prodávat od začátku listopadu, tedy pravděpodobně ještě tento týden. Windows Phone SDK 8.0 nabídne samostatné IDE (integrované vývojové prostředí) vytvořené za použití Visual Studio Express 2012, díky kterému vývojáři mohou začít vytvářet pro WP8 aplikace. SDK také obsahuje řadu emulátorů pro testování programu ve virtuálním prostředí zvoleného telefonu. Microsoft byl kritizován za to, že nevydal SDK dříve, takže vývojáři nemohli vydat více kvalitních aplikací již při vydání Windows Phone 8. Společnost vydala v září pouze preview verzi SDK. Volně dostupné vývojové prostředí je jedním ze základních kroků, které musí Microsoft učinit, aby pro platformu přilákal co největší počet vývojářů, kteří pomohou zvýšit počet aplikací dostupných ve Windows Store.

Nokia při příležitosti konání konference Build také vydala dva programy, které by měly programátorům pomoci při vývoji na nové platformě. Prvním z nich je Nokia Ad Exchange, jenž umožňuje jednoduše zabudovat reklamu do aplikací pro Windows Phone 8. Druhý s názvem Nokia Premium Developer Program pak nabídne vývojářům doplňkové služby a podporu.

Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře