Podniky testují mobilní aplikace stále důkladněji

Testovací společnosti poskytují pomocí cloudu nové možnosti, jak si firmy mohou ověřit, že jejich mobilní aplikace bude fungovat na specifických zařízeních.

Podniky testují mobilní aplikace stále důkladněji


V současné době, kdy se mobilní zařízení stávají součástí našich životů, je pro firmy velmi důležité, aby jejich aplikace byly pro tato zařízení dostupné. Společnosti zaměřující se na testování mobilních aplikací nyní nabízejí nové služby, které firmy ujistí, že mohou své aplikace rozšířit i na mobilní zařízení. Alespoň podle analytické zprávy, která vyšla v úterý.

Zpráva Market Mover Array zaměřená na testováním softwaru, kterou vydala společnost Voke, uvádí, že prudký nárůst společností, které se soustředí na testováním firemních aplikací, je „jasným indikátorem, že společnosti musí dodávat kvalitní software pro velké množství různých mobilních zařízení.“ Podle zprávy budou menší firmy testující mobilní software brzy převzaty tradičními testovacími společnostmi, ale v současnosti „musí být inovacím dovoleno vzkvétat.“ Tento posun představuje například akvizice DeviceAnywhere společností Keynote System, která proběhla na podzim minulého roku. S inovacemi v testování mobilních aplikací přicházejí i jiné společnosti, například Experitest, Parasoft, Perfecto Mobile nebo Soasta, říká zpráva.

„Momentálně sledujeme, že každá organizace má nějaký druh mobilní strategie. Tato strategie má být v souladu s tím, co dělají se svými již existujícími aplikacemi,“ řekla analytička Theresa Lanowitzová, spoluautorka zprávy a zakladatelka Voke. „Aplikace, které nefungují z funkční perspektivy stejně jako z výkonnostní, mají velmi malou toleranci. Testeři softwaru by měli vyhledávat komerčně dostupné nástroje, které jim pomohou zvládnout práci s komplexní síti toho, co budou testovat.“

Testování mobilních aplikací se stává běžným a přesunuje se do cloudu, řekla Lanowitzová. Například Test Center Developer od Keynote DeviceAnywhere poskytuje online přístup k jakémukoliv mobilnímu zařízení, síti a operačnímu systému po celém světě. Podobnou platformu SaaS má také společnost Perfecto Mobile se svou službou MobileCloud. S testováním mobilních aplikací by se mělo začít na počátku jejich vývoje, aby bylo zajištěno, že žádné chyby vývojovou fázi ani neopustí, řekla Lanowitzová. Společnosti jako je Electric Cloud a Microsoft nabízí vývojářům možnost seznámit se s tím, co se přesně děje v jejich softwarovém sestavení.

Zpráva společnosti Voke uvádí, že trh s testováním mobilních aplikací „prochází renesancí,“ a zažívá mnoho inovací. Současné špičky na trhu mohou čelit výzvám od inovátorů, kteří se soustředí na nově vznikající technologie, jako cloud, mobilní zařízení, nový software a infrastrukturu, a také poskytují jednoduchá řešení ke klasickým a starým problémům využitím virtualizace. Dodavatelé řeší problémy, zda mohou výzvu představovat také zavedené testovací nástroje.

Úvodní foto: © Ch_Alexandr - Fotolia.com


Komentáře