Sága Google Glass pokračuje

Podívejte se, jak vypadá nová verze Google Glass, o níž se hovoří jako o Enterprise Edition. Vývojáři se soustředí na praktičnost a funkčnost.

Sága Google Glass pokračujeProjekt Google Glass Explorer je sice mrtev, vývoj chytrých brýlí však pokračuje. Na sklonku roku 2015 se objevily nové fotografie, které poměrně detailně ukazují, jak by měl vypadat nástupce stornovaného produktu, určený především pro pracovní účely.

Na první pohled viditelnou inovací je samotná konstrukce, která plně neobepíná uživatelovu tvář a postrádá nosník. Úspornější provedení se zdá být snáz ovladatelnější a také skladnější. Podle dřívějších zpráv zveřejněných v magazínu Wall Street Journal, je součástí nových brýlí také větší displej, jenž dle všeho nabídne širší perspektivu, vylepšený procesor, výkonnější baterie, pochopitelně wi-fi a celkově pevnější provedení, díky kterému by brýle měly být snad dokonce vodotěsné.

Vše jako odpověď na požadavky trhu, respektive zákazníků, kteří by se měli rekrutovat především z firemního prostředí. Stranice brýlí dle fotek sice vypadají pevně, otázkou ovšem je, zda by také pevně držely na tváři uživatele v plném pracovním vytížení. O tom lze diskutovat, nicméně je třeba mít na paměti i to, že na zveřejněných fotografiích nemusí být vyfoceny finální produkty.

Vývoj Google Glass zatím připomíná pořádné dobrodružství. Před půl druhým rokem byl projekt svěřen zkušené marketingové specialistce Ivy Ross, která brýle osadila luxusními obroučkami, v současnosti se ale zdá, že vývojáři rezignovali na jejich masové využití a snaží se o produkt, který bude především praktický a funkční.

Což odráží už jeho samotný název, který by měl podle serveru 9to5Google znít jednoduše: Enterprise Edition či zkráceně EE. A ti, kteří už měli možnost nahlédnout do manuálu si všimli ještě jedné podstatné věci.

„Zmáčkněte tlačítko jednou pro pořízení fotografie, podržte tlačítko, chcete-li nahrát video. Zelené světýlko indikuje, že je kamera zapnutá.“ To může uklidnit všechny ty, kteří proti chytrým brýlým brojili v souvislosti s ochranou soukromí. Těšíme se, jak bude sága Google Glass pokračovat v letos.

Úvodní foto: FCC

Galerie


Komentáře