Samsung má svou první vývojářskou konferenci

Samsung v pondělí odstartoval svou první globální konferenci, již se bude účastnit více než třináct stovek vývojářů.

Samsung má svou první vývojářskou konferenci


V úvodní řeči se představitelé Samsungu soustředili především na chytré televize, hraní a vývojářské nástroje určené pro nedávno vydanou vývojovou sadu (SDK). Mobilní SDK obsahuje stovky funkcí, vývojářům umožňuje například integrovat využití stylusu pro preciznější dotykové interakce a psaní rukou v rámci aplikací a webových stránek. Představena byla i elektronická peněženka Samsung Wallet 2.0 pro uživatele smartphonů s Androidem 4.0 (Ice Cream Sandwich) a vyšším.

Díky mobilní peněžence mohou vývojáři uživatelům umožnit nakupování digitálního obsahu online a eventuálně i nákupy v obchodech pomocí telefonů s technologií NFC. Díky Wallet budou moci vývojáři zdarma získat přístup k až sto milionům uživatelských účtů. „Velkou výhodou našeho řešení je, že nemusíte implementovat vlastní komplexní platební systém,“ řekl Curtis Sasaki, viceprezident divize Samsung Media Solution Center ve Spojených státech.

Úvodní řeč byla pojata široce a jejím cílem bylo přimět vývojáře k tvorbě aplikací pro vlastní e-shop s aplikacemi Samsungu, který je oddělen od Google Play. Celkově nový mobilní SDK obsahuje více než osm stovek API, která mohou vývojáři využívat k tvorbě vlastních aplikací. Většina nástrojů mobilního SDK a SDK pro chytré televizory bude dále podrobněji rozebrána v příštích dvou dnech, kdy se uskuteční přes pět desítek menších přednášek.

Injong Rhee, senior viceprezident divize Mobilní komunikace v Samsungu, řekl, že podle prognóz jeho společnosti počet aplikací pro firemní uživatele poroste v příštích letech třikrát rychleji, než množství aplikací pro běžné uživatele. Když Rhee popisoval některé funkce softwaru na správu aplikací s názvem Samsung Knox, jenž byl poprvé představen na počátku roku 2013, přiznal, že „podle moha lidí Android není bezpečný.“ Rychle však dodal, že „Knox promění firemní správu aplikací jednoznačně k lepšímu.“ O Knoxu se mluvilo také na nedávné konferenci Connect 2013 v Londýně, kdy se představitelé Samsungu soustředili především na jeho propojení s řešením společnosti AirWatch.

V publiku byla řada mladých vývojářů, z nichž někteří pracovali na vlastních aplikacích, avšak většina zde zastupovala větší firmy, jež vyvíjí známé aplikace. Dva vývojáři pracující pro kanadskou společnost, jež vyváří software uživatelské podpory pro třetí strany, řekli, že je konání konference Samsungu velmi potěšilo, jelikož se nedostali na konferenci Google I/O. „Nechci, aby všechno ve vývoji Androidu převzal Google a nemyslím si, že by Google měl kontrolovat Samsung,“ řekl jeden z dvou vývojářů, kteří raději nechtěli zveřejnit jména své firmy.

Úvodní foto: © Alexandr Mitiuc - Fotolia.com


Komentáře