SP2 pro SQL Server 2005 je tu

Společnost Microsoft uvolnila Service Pack 2 (SP2) pro SQL Server 2005. Jde o bezplatný upgrade, který je dostupný ke stažení ze stránek společnosti a jenž zároveň aktualizuje znění licenčních podmínek ve vztahu k virtualizaci.Společnost Microsoft uvolnila Service Pack 2 (SP2) pro SQL Server 2005. Jde o bezplatný upgrade, který je dostupný ke stažení ze stránek společnosti a jenž zároveň aktualizuje znění licenčních podmínek ve vztahu k virtualizaci.

Nová licence tak povoluje současný běh neomezeného množství virtuálních instancí databáze SQL Server SP2 na serverech, které jsou plně licencovány pro používání SQL Server 2005 Enterprise Edition.

Kromě lepších licenčních podmínek aktualizace zahrnuje také zlepšení interoperability s výrobky jiných firem. Jedna z funkcí vylepšeného SQL Server 2005 s názvem Report Builder dokáže například vytvářet přizpůsobené reporty z dat v produktech společnosti Oracle a databázi Essbase firmy Hyperion Solutions.

SQL Server 2005 SP2 bude jedinou verzí databáze, kterou Microsoft bude podporovat i pod Windows Vista a v nadcházejícím Longhornu (ten se na trh dostane pravděpodobně ve druhé polovině letošního roku).

Service pack 2 pro SQL Server 2005 je určen pro tyto verze SQL Serveru 2005: Standard Edition, Enterprise Edition, Enterprise Evaluation Edition, Developer Edition a Workgroup Edition. Krom toho existuje i upravená verze SP2 pro SQL Server 2005 Express Edition.


Komentáře