SP2 pro Vistu a Windows Server 2008 bude hotov do poloviny roku 2009

Microsoft informoval o tom, že beta verze chystaného Service Packu 2 pro Windows Vista se dostane k vybraným testerům již v průběhu tohoto týdně. Současně potvrdil, že tento servisní balíček bude použitelný i pro aktualizaci Windows Serveru 2008 a že finální verze bude dokončena do poloviny příštího roku. Známé jsou však i další detaily o jeho obsahu.Microsoft informoval o tom, že beta verze chystaného Service Packu 2 pro Windows Vista se dostane k vybraným testerům již v průběhu tohoto týdně. Současně potvrdil, že tento servisní balíček bude použitelný i pro aktualizaci Windows Serveru 2008 a že finální verze bude dokončena do poloviny příštího roku. Známé jsou však i další detaily o jeho obsahu.

Testeři se konkrétně Service Packu 2 dočkají 29. října a cílem Microsoftu je dokončit jej ještě před vydáním nástupce Visty, Windows 7. Celine Alleeová, ředitelka Windows klient IT týmu dodává, že pokud uživatelé z jakéhokoliv používají Vistu bez SP1, neměli by čekat na SP2, ale aktualizovat na SP1, neboť tento servisní balíček bude vyžadován pro instalaci SP2. Novinkou je také to, že v jediném balíčku bude dostupná aktualizace jak pro Vistu, tak i Windows Server 2008.

Microsoft potvrdil informace serveru Neowin.net z minulého týdne o tom, že nový servisní balíček bude kromě řady oprav a aktualizací obsahovat i nejnovější desktopový vyhledávací engine od Microsoftu Windows Search 4.0 (přičemž uživatelé Visty měli možnost nainstalovat si jej prostřednictvím automatických aktualizací již v červenci), podporu pro Bluetooth 2.1 (ta je ale také k dispozici již od dubna v rámci Vista Feature Packu) a také podporu pro nové 64bitové procesory Nano (známé také pod kódovým označením Isaiah) od firmy Via.

Mezi další vylepšení bude podle Alleeové patřit rychlejší probuzení systému z režimu spánku při přerušení bezdrátového připojení, nativní podpora pro Blu-ray či podpora UTC časových známek v exFAT file systému.
Nenechte si ujít:
Microsoft vylepší ve Windows 7 další problematickou funkci z Visty - UAC

Microsoft vyvíjí zcela nový operační systém Midori

Microsoft upřesnil datum vydání Windows 7

Microsoft opravuje chyby v Service Packu 1 pro Vistu

Výzkum: Třetina nových PC je downgradovaná z Visty na Windows XP

Windows 7: Kódové označení bude oficiálním názvem

Co se týká Windows Serveru 2008, pro ně přinese nový servisní balíček podporu virtualizační technologie Hyper-V, která je k dispozici samostatně ke stažení již od června a dále by mělo dojít k modifikacím, zvyšující výkon tohoto systému o 10 % oproti původnímu vydání. Beta verze SP2 pro Windows Server 2008 se k testerům dostane také již tuto středu.


Komentáře