Sun opravil 14 chyb v Javě

Verze Java 6.0, build 11 opravuje podle Sunu celkem 14 zranitelností. Nebylo ovšem oznámeno, čeho konkrétně se zranitelnosti týkají a jaká rizika hrozí při používání předcházející verze Javy.Verze Java 6.0, build 11 opravuje podle Sunu celkem 14 zranitelností. Nebylo ovšem oznámeno, čeho konkrétně se zranitelnosti týkají a jaká rizika hrozí při používání předcházející verze Javy.

Kromě bezpečnostních oprav přináší nová verze také řešení řady dalších problémů, které se mohly projevit jako porušení dat nebo potíže s kompatibilitou v některých hrách napsaných v Javě.

Ve Windows se stažení aktualizace nabídne (v závislosti na nastavení) automaticky v Ovládacím panelu. Aktualizovat lze rovněž ručně ze serveru www.java.com. V ostatních operačních systémech se způsob aktualizace může lišit. Americký Computerworld v této souvislosti zmiňuje problémy, k nimž v nedávné minulosti docházelo s aktualizací Javy na počítačích Apple.

I přes chybějící upřesnění opravených zranitelnosti je tedy doporučeno na Javu 6.0 build 11 ze starší verze co nejdříve přejít.

Zdroj: Computerworld.com


Komentáře