Vývoj Windows Mobile bude rychlejší, tvrdí Ballmer

CEO Microsoftu Steve Ballmer informoval, že pod tlakem konkurence jako je Apple nebo RIM chce Microsoft rychleji vyvíjet svůj mobilní operační systém Windows Mobile a nabízet tak změny a inovace častěji než dosud.


A to i přes skutečnost, že Microsoft v rámci svého plánovaného propouštění ukončil pracovní poměř i řadě vývojářů. Ballmer říká, že jeho společnost řada výzev hlavně v oblasti zrychlení vývoje a již prý bylo v tomto směru učiněno hodně práce.

Microsoft, který informoval, že nová aktualizace OS Windows Mobile 6.5 bude dostupná ke konci tohoto roku, je kritizován za to, že nedokáže dostatečně pružně zlepšovat svoji platformu, aby byla konkurenceschopná vůči jiným novým platformám na trhu, které podporují dotykové displeje. Více informací o chystaném mobilním OS Microsoftu najdete v článku Microsoft odhalil Windows Mobile 6.5.

Jednou ze současných otázek je také to, zda mají být Windows Mobile vydávány v různých edicích, jako je to u desktopových operačních systémů a Microsoft nyní pracuje na definování tříd podle typů uživatelů, podle nichž by mohly být edice Windows Mobile rozděleny. Jeho společnost prý také pracuje na zjednodušení podmínek licencování softwaru pro Windows Mobile.

Ballmer také komentoval vývoj operačního systému Windows 7, který údajně překročil další kritickou hranici – jeho čtrnáctiletý syn si jej již prý stáhl do svého domácího i školního počítače. Podle něj to znamená, že tento systém dokázal oslovit i mládež a je to pro Ballmera dobrým znamením, že vývoj se ubírá dobrým směrem.Komentáře