Windows 7: Microsoft začne rozdávat zkušební verze už příští měsíc!

Společnost Microsoft tento týden potvrdila, že rozdá první ukázkové kopie operačního systému Windows 7 účastníkům Professional Developers Conference (PDC) za 5 týdnů.Společnost Microsoft tento týden potvrdila, že rozdá první ukázkové kopie operačního systému Windows 7 účastníkům Professional Developers Conference (PDC) za 5 týdnů.

V jednom příspěvku na stránkách konference PDC Microsoft uvedl, že vývojáři dostanou „pre-beta“ verzi operačního systému Windows 7 již 28. října tohoto roku. Steven Sinofsky, vedoucí vývoje Windows, konkrétně tvrdí, že „hlavní účastníci budou mezi prvními, kteří dostanou pre-beta verzi Windows 7,“ uvedl Microsoft.

Mike Swanson, který má na starost technologie Microsoftu na konferenci PDC, již na počátku týdne oznámil, že účastníci obdrží 160GB externí USB harddisk, který bude obsahovat všechny příspěvky vývojářů z konference. Mezi nimi bude pravděpodobně také pre-beta verze Windows 7.

Navíc i Mike Cherry, analytik společnosti Directions on Microsoft, minulý týden vyjevil své očekávání, že vývojáři obdrží kód Windows 7 buď na konferenci PDC nebo na Windows Hardware Engineering Conference (WinHEC), která je naplánována na 5.–7. listopadu. „Když se shromáždí takové množství vývojářů, budete chtít, aby si odnesli domů něco, s čím si budou moci hrát. Microsoft bude chtít více než jen vyprávět vývojářům o Windows 7,“ odhadoval Cherry.

Nicméně ani skutečnost, že vývojáři dostanou alfa verzi, ještě neznamená, že operační systém bude hotov do roku 2009. „Víme, že pokročili ve vývoji. Přinejmenším mají něco, o čem jsou si jistí, že to chtějí sdílet,“ pokračoval Cherry. Detailní plán je však stále zahalen tajemstvím.

Steven Sinofsky bude také hovořit na konferenci WinHEC, kde je jeho řeč je naplánována na 5. listopadu. Nicméně Microsoft zatím oficiálně neoznámil, že poskytne Windows 7 alfa také účastníkům této konference. Podle Cherryho se to dá předpokládat: „Lidé, kteří by se v tomto bodě skutečně měli podívat na Windows 7 alfa, jsou ti, kteří potřebují nejvíce času k realizaci, a to jsou vývojáři hardwaru.“

Nenechte si ujít:
Microsoft vyvíjí zcela nový operační systém Midori

Windows 7: Jaké budou mít hardwarové nároky?

Microsoft upřesnil datum vydání Windows 7

Microsoft opravuje chyby v Service Packu 1 pro Vistu

Windows Vista a IE7 – jak se prosazují?

Microsoft vyvíjí od základů nový OS Singularity

Výzkum: Třetina nových PC je downgradovaná z Visty na Windows XP

Microsoft již dříve oznámil, že bude hledat také beta testery pro Windows 7. „Naše současné plány vyžadují zapsat se standardním způsobem na stránkách Microsoftu,“ uvedla ve svém zápisu do blogu Engineering Windows 7 Christina Strom, programová manažerka Microsoftu.


Komentáře