Windows Vista a Internet Explorer 7 – jak se prosazují?

Analytická společnost Forrester zkoumala v roce 2007 přechod firem z Internet Exploreru 6 a Windows XP k novějším verzím a dospěla k zajímavým závěrům. Oba tyto produkty jsou totiž v podnikové sféře stále velmi oblíbené a projevuje se jen pomalý ústup od nich směrem k novějšímu Internet Exploreru 7 a Windows Vista.Analytická společnost Forrester zkoumala v roce 2007 přechod firem z Internet Exploreru 6 a Windows XP k novějším verzím a dospěla k zajímavým závěrům. Oba tyto produkty jsou totiž v podnikové sféře stále velmi oblíbené a projevuje se jen pomalý ústup od nich směrem k novějšímu Internet Exploreru 7 a Windows Vista.

Reedwan Iqbal, výzkumník Forresteru říká, že řada aplikací není stále kompatibilní s Internet Explorerem 7 (IE7) a to je důvod, proč řada firem zůstává u staršího Exploreru verze 6 (IE6). Forrester, který prováděl svůj průzkum na více než 50 000 firemních uživatelích, dospěl k závěru, že ke konci minulého roku jen necelá třetina z nich přešla na IE7. Tato verze internetového prohlížeče byla vypuštěna v říjnu roku 2006 a v lednu 2007 bylo její zastoupení v podnicích zhruba 10%. Ke konci uplynulého roku to však bylo jen o 20 % více, i přes jeho šíření prostřednictvím služby Windows Update.

Iqbal říká, že je pravděpodobné, že řada podniků zcela přeskočí sedmou verzi Internet Exploreru a přejde až na verzi 8.0, která je nyní ve vývoji, protože ta by měla být kompatibilní s více standardy.

Podle analýzy Forresteru je situace velmi podobná i s Windows XP a Windows Vista. Přechod firem na novější systém je stále poměrně pomalý a Windows XP ze svých pozic prakticky neustupují. Podle této analytické společnosti jen 6,3 % firemních uživatelů ke konci roku 2007 pracovalo na počítačích s Windows Vista, což je pouze o 0,7 % více než v lednu minulého roku. Naopak Windows XP začínaly rok 2007 s 89,5 % uživatelů a skončily jej dokonce s mírným nárůstem na 89,8 %.

Windows 2000 pak poklesly z 9,1 % na začátku roku 2007 na 3 % na jeho konci a Iqbal říká, že právě pokles Windows 2000 má vliv na vzestup používání Visty. Windows XP ve prospěch Visty podle něj neustupují prakticky vůbec a je pravděpodobné, že řada firem bude čekat až na příchod dalšího operačního systému Microsoftu s kódovým označením Windows 7.
Nenechte si ujít:
Vista má stále stejného rivala – Windows XP

Jaký je Service Pack 3 pro Windows XP v praxi?

Windows XP se SP3 bude možné používat i bez aktivačního kódu!

Service Pack 3 pro Windows XP překvapil, tvrdí testeři

Windows XP ještě nejsou na odpis

Uživatelé bojují za prodloužení prodeje Windows XP

Nová verze Service Packu 3 pro Windows XP je již ke stažení!

Pět věcí, kterými vás nadchne Internet Explorer 8.0


Microsoft zatím pro Windows 7 nevydal žádný konkrétní časový plán, ale podle něj je tento systém v tříletém vývojovém cyklu s termínem vydání ke konci roku 2009 nebo začátkem roku 2010.

Jaký máve vy názor na prosazování se Windows Visty a Internet Exploreru 7? Podělte se o něj s námi v diskuzi k článku.Komentáře