Windows Vista: Vývojáři software je nechtějí příliš podporovat

Malý zájem o Windows Vista způsobuje, že mnoho vývojářů stále píše aplikace pro starší operační systémy.Malý zájem o Windows Vista způsobuje, že mnoho vývojářů stále píše aplikace pro starší operační systémy.

Dle průzkumu provedeném v dubnu společností Evans Data vyvíjí pouze 8 % z 380 vývojářů své produkty pro Windows Vista. 49 % stále považuje za primární platformu Windows XP, 11 % Windows 2003 a 9 % OS Linux.

„Díky některým známým problémům s Windows Vista volí řada vývojářů strategii vyčkávání místo toho, aby do svých produktů implementovali podporu nových možností OS Vista,“ říká John Andrews, ředitel společnosti Evans Data.

„Uživatelé Windows Vista přijímají pomalu, většina firem i koncových uživatelů zůstala u používání Windows XP,“ vysvětluje Andrews.

„Open source alternativy získávají stále větší pozornost uživatelů,“ dodává, „také MacOS je významným operačním systémem v Severní Americe.“

Dle výsledků ankety plánuje na příští rok 29 % vývojářů jako hlavní platformu pro svůj software stále Windows XP, podíl aplikací pro Windows Vista vzroste na 24 %. 67 % softwarových produktů bude v roce 2009 určeno pro Windows a 15 % pro Linux.

Microsoft výsledky průzkumu nijak nekomentoval.
Nenechte si ujít:
Windows Vista a Internet Explorer 7 – jak se prosazují?

Vista má stále stejného rivala – Windows XP

SP3 pro Windows XP: Co přináší nového?

SP3 pro Windows XP může vést k nekonečným rebootům

Microsoft vyvíjí od základů nový operační systém


Zdroj: www.CIO.com


Komentáře