Microsoft je zapojen do studie účinků genetických testů

Společnost Microsoft se podílí na výzkumu majícím za cíl zjistit, zda lidé, kteří podstoupili genetické testy odhalující sklony k vrozeným chorobám, změnili své chování tak, aby zmírnili riziko jejich propuknutí.Společnost Microsoft se podílí na výzkumu majícím za cíl zjistit, zda lidé, kteří podstoupili genetické testy odhalující sklony k vrozeným chorobám, změnili své chování tak, aby zmírnili riziko jejich propuknutí.

Scripps Translational Science Institute (STSI), výzkumná laboratoř v San Diegu, jež je hlavním sponzorem studie, nabídne genetickou analýzu asi 10 000 zaměstnancům Scripps Health, jejich rodinným příslušníkům a přátelům. Scripps Health je nezisková zdravotní organizace sídlící rovněž v San Diegu.

Osoby, které se zúčastní výzkumu, budou informovány o případném zvýšeném riziku řady chorob, jejichž propuknutí nebo průběh mohou ovlivnit životním stylem. Mezi ně patří například cukrovka, obezita, infarkt myokardu a některé formy rakoviny. Chování informovaných pacientů bude zkoumáno nejméně 20 let a bude sledováno, zda lidé změnili svoje návyky.

Společnost Microsoft přispěje výzkumu svojí technologií HealthVault. Jedná se o online repositář sloužící k ukládání informací o pacientech. Umožňuje diskrétní sdílení mezi poskytovateli zdravotní péče a dalšími zainteresovanými stranami, například zdravotními pojišťovnami. Dle Microsoftu umožní tato technologie snadné zadávání a zpracování dat o pacientech a jejich životním stylu.

Dalšími sponzory projektu jsou například kalifornské společnosti Navigenics z Redwood Shores a Affymetrix ze Santa Clara, obě poskytly hardwarové i softwarové vybavení.
Nenechte si ujít:
Nissan představil automobil na li-ion baterie

Průlomový objev: nová technologie neuvěřitelně zvýší výdrž akumulátorů!

Morph – nová koncepce od Nokie na bázi nanotechnologie

Další krok ve vývoji zobrazovacích zařízení - kontaktní čočky s čipem

Další revoluční objev z oblasti povolodičů využívající nanotechnologie je tady

Společnost Affymetrix zajistí naskenování genomu účastníků, Navigenics poté provede jeho analýzu.

Hlavním cílem projektu je podle Microsoftu nalezení nových způsobů prevence, diagnostiky a léčení nemocí.


Komentáře